“Milli Birlik Yürüyüşü”ne büyük katılım

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında, Kışla Parkı önünden Cumhuriyet meydanı’na kadar Milli Birlik Yürüyüşü düzenlendi.

Düzenlen yürüyüşe, Vali Yaşar Karadeniz ve eşi Zehra Karadeniz, AK Parti Kastamonuı Milletvekilleri Hakkı Köylü, Metin Çelik, Murat Demir, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Garnizon Komutanı ve Askeralma Bölge Başkanı Personel Albay Sadettin Yıldız, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yavuz Selim Kapancı, Siyasi Parti İl Başkanı Halil Uluay, İl Müftüsü Osman Aydın, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahir Zafer Karahasan, Türkiye Harp Malülü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şubesi Başkanı Berat Satıoğlu, Şehit ve Gazi aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Katılımcılara Türk Bayrağı, şehitlerin isimleri yazılı T shirt, kaşkol gibi çeşitli ürünler dağıtıldı.Yürüyüşte yer alan vatandaşlar tarafında taşınan pankartlarda “Milli İrade Zaferi”, 15 temmuz İşgale karşı destansı direniş” gibi yazılar yer aldı.
Kışla Parkında başlayan ve yoğun katılımla gerçekleşen Milli Birlik Yürüyüşü Cumhuriyet meydanında sona erdi.