Milli hentbolcular Konya’da ter dökecek

Konya’da 7-18 Ağustos 2022 tarihleri arasında düzenlenecek 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda mücadele edecek olan A Milli Kadın ve Erkek Hentbol takımlarımız, maçların da oynanacağı Konya Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu’nda ilk antrenmanını gerçekleştirdi. Kadın Hentbol Milli Takımı’nda Kastamonu Belediyespor’dan 5 oyuncu bulunuyor.

A Milli Kadın Hentbol Takımımız, İslami Dayanışma Oyunları’nda Senegal, Bangladeş ve Özbekistan ile birlikte A Grubu’nda mücadele edecek. B Grubu’nda ise Kamerun, Afganistan, İran ve Azerbaycan bulunuyor.  Milli Takımımız ilk maçını 7 Ağustos Pazar günü saat 13.00’te Bangladeş ile oynayacak. 9 Ağustos Salı günü saat 11.00’de Senegal ile karşılaşacak olan Milliler, 11 Ağustos Perşembe günü saat 13.00’te de Özbekistan ile mücadele edecek.

Başantrenör Costica Buceschi yönetimindeki A Milli Kadın Hentbol Takımı kadrosunda şu isimler bulunuyor:

Kaleci: Merve Durdu (Kastamonu Belediye), Halime İslamoğlu (İzmir Büyükşehir Belediye)

Sol Kanat: Kübra Sarıkaya (Kastamonu Belediye), Elif Sıla Aydın (Konyaaltı Belediye)

Sağ Kanat: Emine Gökdemir (Aksaray Belediye), Bilge Nur Öztürk (Konyaaltı Belediye)

Sol Oyun Kurucu: Neslihan Çalışkan (Kastamonu Belediye), Betül Yılmaz (Kastamonu Belediye), Ayşenur Sormaz (Anadolu Üniversitesi)

Orta Oyun Kurucu: Yasemin Şahin (Konyaaltı Belediye), Gülcan Tügel (Yenimahalle Belediye)

Sağ Oyun Kurucu: Beyza Karaçam (Kristianstad HK/İsveç), Merve Özbolluk (Üsküdar Belediye)

Pivot: Cansu Akalın (Konyaaltı Belediye), Ceren Demirçelen (Kastamonu Belediye), Meryem Erdoğan (Üsküdar Belediye)

Teknik ve İdari Kadro: Costica Buceschi (Başantrenör), Mehmet Serkan İnci (Antrenör) , Erdal Kaynak (Kaleci Antrenörü), Bülent Kallenci (Masör), Bora Serter (İdari Menajer)