“Milli Ruh Birliği”nden deklerasyon

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikalarla Türkiye Kamu-Çalışanları Vakfı (TÜRKAV), Kutlu Bilgi Derneği, Kastamonu Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı ,Türk Ocakları Kastamonu İl Başkanlığı , Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı, Merkez İlçe Başkanlığı ve Kadın Komisyonları’nın oluşturduğu “Milli Ruh Birliği”, yaptığı basın açıklamasıyla Türkiye’deki son durumu değerlendirirken sert eleştirilerde bulundu. Birlik, Kastamonuluları şehitlerin anısına yarın akşam Hz. Pir’de okutulacak Kur’an-ı Kerim ve mevlide davet etti.
“Milli Ruh Birliği”nin sert eleştiriler, uyarılar ve çağrılar içeren basın açıklaması şöyle:
“Değerli Kastamonulular
Ankara’da kalbimizden vurulduk. Tüm şühedanın şehitliği mübarek kutlu olsun. Makamları cennet olsun. Geride kalan sevdiklerinin ve tüm milletimizin başı sağ olsun,
Türkiye’yi Suriye’ye çevirmek isteyenlere lanet olsun. Türkiye’nin Afganistan’a, Irak’a, Suriye’ye dönmesine sebep olanlara lanet olsun! PKK, PYD, IŞİD veya kim olursa olsun, herhangi bir menfaat hırsıyla ülkemizi kaosa sürükleyenlere, Türk Milleti’ni ateşe atanlara Allah akıl versin.. Beceriksizliği, basiretsizliği, rehaveti yüzünden Türk Ulusu’nu acılar içinde bırakanlara lanet olsun!.. Kan içmeye doyamayanlara lanet olsun!.. Bu alçaklığa, bu ihanete lanet olsun!.. Ülkemiz, insanlarımız, devletimiz, sokaklarımız, şehirleriniz tehdit altında. Özgürlüğümüz, umutlarımız, var olma hakkımız, birlikteliğimiz, gelecek hayallerimiz tehdit altında. Ancak, hainler başaramayacaklar!
Bomba Türk vatanında, Türk milletinin üstünde, Türk devletine karşı, Türk’ün dirliğini bozmak için patlatıldı. Devlet Mahallesi’nde devletin kalbinde patlatıldı.. Güneydoğu’da 7 ayda 328 şehit verdik. Cenâb-ı Allah şehadet şerbetinden içirsin. Makamları mübarek olsun.
‘İstikrar’, ‘Kardeşlik projesi’, ‘Çözüm’, ‘Yeni Türkiye’ açılım saçılım derken geldiğimiz noktada hepimiz ağlamaktayız. Bunların yanlış olduğunu söylediğimizde bize neler demediniz, Kibir dilinize vurmuştu: Kandan beslenenler, Vampirler, Savaş tamtamcıları, Faşistler, Irkçılar, Fâtiha bilmezler, Morg bekçileri vs. küfrün bini bir paraydı! Unutmayacağız… Haykıracağız… Susmayacağız… Hakkı, hakikati haykırmaya devam edeceğiz.. ‘Teröristin ayağına mahkeme götürülmez, davul zurnayla terörist karşılanmaz, PKK silah bırakmaz, ipi başkalarının elinde, bebek katilinin ipiyle kuyuya inilmez diyerek haykırıyorduk.. PYD’ye yardım için PKK’nın tehditlerine boyun eğmeyin, Peşmerge’ye koridor açılmaz, yarın bunun önünü alamazsınız’ diyerek haykırıyorduk… Suriye sınırının yaklaşık 700 kilometresini PYD kontrol eder hale gelmiş, şimdiye kadar aklınız neredeydi, neden göz yumuyorsunuz.
Türk devlet geleneğini yok saydınız Amerika’ya ve gücüne, sermayeye ve çokluğuna, sömürünün dünya gerekliliğine, reel politiğe iman ettiniz. Bunun adına da muhafazakarlık dediniz. Binlerce yıllık Türk Devlet geleneğini yok saydınız.. Bizler, haklı çıkma heveslisi değiliz, keşke haksız çıksaydık. Bombalar patlıyor, terör örgütleri cirit atıyor, hendekler kazılıyor, bir terör örgütü devletimize meydan okuyor, üniversiteler birer Kandil şubesi, baştaki pişkinler mes’uliyetten kaçıyor, Kürtçülük almış başını gidiyor ve her mecradan ihanet akıyor….
Terör ve teröristle pazarlık olmaz Ama gün birlik günü, bir olalım iri olalım diri olalım. Türk’ün düşmanına karşı birleşelim. Mücadelenin üç temel prensibi vardır. 1. Akıl, 2. Kararlılık, 3. Birlik ve beraberlik. Bu topraklar dünyanın en pahalı coğrafyası. Bu topraklarda yaşamanın bir bedeli var, biz bu bedeli şehitlerimizin mübarek kanları ile ödüyoruz. Burası ‘Anası ağlamayı göze alanların’ vatanıdır. Bizim analarımız ağlamayı göze aldığı için hatta iş başa düştüğünde; anamız, eşimiz, bacımız, kazma kürek alıp erkekleri ile omuz omuza savaştığı için bin yıldır bu topraklardayız. Artık, herkesin aklını başına alması lazım. ‘Kahpe içerden olunca kapı kilit tutmaz oğul, Halk içinde bozgunculuk yapan haindir oğul!’ Bu topraklarda yaşayıp, Türkiye Cumhuriyeti Devletine başkaldıran her kim olursa olsun, sorgusuz sualsiz başı ezilmelidir.
Dilde ikilik olmaz, devlette ikilik olmaz, millette ikilik olmaz. Bu vatan üzerinde yaşayan herkes dirliğini birliğe borçludur. Kumaşı bu memleketin tezgâhlarında dokunmuş, bir Anadolu kilimi kadar yerli/milli/organik olan herkesle bir gün mutlaka yollarımız kesişecek.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine, Ne mutlu Türk’üm diyene.
Tüm şehitlerimizin anısına 25 Şubat Perşembe günü Hazret-i Pir Camisi’nde yatsı namazı ardından Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okutulacaktır. Şehitlerimizin bize hakkını helal etmesi için üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız. Kastamonulu tüm hemşerilerimizi bu duaya ortak olmak adına bekleriz. ”