Mühendislik ve Mimarlık’tan Teknokent ziyareti

Kastamonu Teknokent A.Ş.’de, Kastamonu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) A.Ş. ve Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörlüğü tarafından yürütülen faaliyetler hakkında bilgilendirmede bulunmak, TTO birimleri ile akademisyenler arasındaki etkileşim ve işbirliğini geliştirmek ve Teknokent A.Ş.’nin girişimci adaylarına sunduğu fırsatlar hakkında bilgi vermek üzere Kastamonu Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi akademisyenlerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıda Rektör Yardımcısı ve Teknokent A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Kasım Yenigün, yeni tamamlanan ve hizmete açılan Teknokent binası hakkında bilgiler verdi. Ayrıca akademisyenlerin girişimcilik ve danışmanlık faaliyetleri kapsamında yararlanabilecekleri Teknokent imkânlarından bahsetti.

Toplantıda Teknokent Akademi, Girişim Vadisi Kuluçka Merkezi, Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörlüğü, Proje Destek Ofisi, Üniversite Sanayi İş Birliği Merkezi, Patent Destek Ofisi ve İnovatif Teknolojiler Ofisi yetkilileri yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirildi.

Toplantıya Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı ve Dekan Yardımcılarının yanı sıra farklı bölümlerden birçok akademisyen katılım sağladı.

Toplantının sonunda Fakülte Dekanı Prof. Dr. İzzet Şener, verdikleri değerli bilgilerden ve akademisyenlere sundukları imkânlardan dolayı Teknokent A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Kasım Yenigün ve birim personellerine teşekkürlerini ifade ettiler.