Mus-Tank Burger kapılarını açtı

Kastamonu, yeni bir lezzet noktasına daha kavuştu. İşletmeciliğini Mustafa Girişken ve Alper Karaç’ın yapacağı Mus-Tank Burger dün düzenlenen törenle açıldı. Kışla Caddesi üzerinde Eğitim Fakültesi karşısında hizmet verecek olan Mus-Tank Burger’in açılışını Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt gerçekleştirdi.

Mus-Tank Burger ile ilgili bilgi veren Alper Karaç, “İki ortak açtık.  İstanbul’da özel bir akademide mutfak sanatları üzerine eğitim aldıktan sonra arkadaşım Mustafa Girişken ile böyle bir işletme açmaya karar verdik. Mustafa, aşçılık üzerine ben de pastacılık üzerine eğitim aldım. Mustafa, önce Bodrum’da Türkiye’nin en iyi finedining restoranlarından birinde ardından da Avrupa’nın en iyi dürümcüsü seçilen Kadıköy’deki Basta Street Food da çalıştı. Ben de bu süreçte İstanbul’un en köklü pastanelerinden olan Dolce pastanesinde çalıştım. Mustafa ile bir araya geldik ve  Kastamonu’ya bir yatırım yapmak istedik.  İstanbul ve Avrupa’da çok revaçta olan, Anadolu’ya ve Kastamonu’ya yabancı olan lezzetleri getirelim dedik” dedi.

 

Mustafa Girişken’in Kastamonulu, kendisinin ise Denizlili olduğunu söyleyen Alper Karaç, “Birbirimizi tamamlayan bir işte çalışıyoruz. Tüm ürünleri kendimiz yapıyoruz. Pasta, tatlı, ekmek kısmı bende. Et ve sosları ise Mustafa hazırlıyor. Zaman zaman ben ona, zaman zaman da o bana çıraklık yapıyor. Birbirimizi bu şekilde tamamlıyoruz” diye konuştu.