MÜSİAD yönetiminden fabrikalar turu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kastamonu Şubesi Oğuz Fındıkoğlu başkanlığındaki yönetim kurulu ve üyeleri, il merkezi ve ilçelerde faaliyet gösteren MÜSİAD üyesi iş adamlarının fabrikalarını ziyaret etti.
Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren ve bünyesinde 285 kişiye istihdam sağlayan İkinci Bahar Tekstil’e yapılan ziyarette, MÜSİAD Kastamonu Yönetim Kurulu Üyesi ve İkinci Bahar Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Aydoğan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.
Aydoğan, üretim ve istihdam oranları sürekli yükseltmeye devam ettiklerini, 2017 yılı içerisinde istihdam sayılarının 600’e ulaşacağını belirtti.
H&M, Zara, Mavi Jeans gibi ünlü markalara gömlek üretimi yapan fabrikada inceleme yapan MÜSİAD heyeti çalışanlarla da sohbet ettikten sonra fabrikadan ayrıldı.
İkinci ziyaretin Seydiler Organize Sanayi Bölgesi’nde sağlık sektöründe yıllardır faaliyet gösteren A.C.S. Tıbbi tekstil Ürünleri’ne yapıldığı belirtildi.
120 kişinin istihdam edildiği fabrika gazlı bez üretiminde Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında yer alıyor. Fabrikanın Yönetim Kurulu Başkanı ve MÜSİAD üyesi Abdullah Yüksel ziyarette yaptığı bilgilendirmede, “Gazlı bez ve gazlı bezden üretilen bir çok ürün yanında yeni kurulan sterilizasyon ünitesi ile steril medikal tekstil ürünleri üretimine de başladık. 2017 yılı hedefimiz ihracata başlamak” dedi.
Ziyaretin son durağı ise MY Uğurlu Pişmaniye Gıda oldu. Seydiler organize Sanayi Bölgesi’nde 60 kişi istihdamla faaliyet gösteren fabrika pişmaniye, lokum ve çekme helva üretimi yapıyor. Fabrika sahibi ve MÜSİAD Kastamonu üyesi Mehmet Düzenli, ürün yelpazesinin çeşitliliği ile iç pazar yanında birçok ülkeye ihracat yaptıklarını söyledi.
Yapılan ziyaretler sonrası açıklamada bulunan MÜSİAD Şubesi Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, öncelikle Kastamonu’da üretim ve buna dayalı istihdama katkı sağlayan üyelere teşekkürlerini sunduğunu ifade etti.
Her bir MÜSİAD üyesinin kendi alanlarında seçkin birer girişimci olduklarını vurgulayan Fındıkoğlu; “MÜSİAD çatısı altında üretim yapan her üyemiz memleketimize hizmet etmekte, istihdam yaratmakta ve yatırımları ile de ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Başta üretim yapan üyelerimiz olmak üzere her bir üyemizin her zaman destekçisi olacağız” dedi.