MÜSİAD’da bayrak değişimi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kastamonu Şube Başkanlığı görevine Ahmet Sevgilioğlu getirildi.

4 yıldır Şube başkanlığı görevini yürüten Mustafa Şensoy’un görev süresinin dolması ve ocak ayında yapılması planlanan genel kurul toplantısının COVİD-19 süreci nedeni ile Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile mart ayına ertelenmesi sonucu yönetim kurulunun almış olduğu karar ve MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın onayı ile Ahmet Sevgilioğlu MÜSİAD Kastamonu Şube Başkanı oldu.

MÜSİAD Kastamonu önceki dönem şube başkanı Mustafa Şensoy konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

‘’Kuruluşundan bugüne kadar içinde bulunduğum, yaklaşık bir dönem yönetim kurulu üyeliği ve iki dönem de yönetim kurulu başkanlığını yapmış olduğum MÜSİAD Kastamonu ŞubeBaşkanlığı görevimi 18.01.2021 tarihi itibarıyla yönetim kurulu üyemiz Sayın Ahmet Sevgilioğlu arkadaşımıza devir etmiş bulunmaktayım.

Bu zaman zarfında bizleri yalnız bırakmayıp daima destek olan MÜSİAD Genel Başkanımız Sayın Abdurrahman Kaan Bey başta olmak üzere, Kastamonu şubemiz kurucu başkanları Sayın Av. Mücahit Dağdelenoğlu, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sayın Oğuz Fındıkoğlu, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım, şube müdürümüz ve tüm Kastamonu MÜSİAD ailemize teşekkürü bir borç bilirim.

İçinde bulunmaktan gurur duyduğum MÜSİAD ailesinin bir üyesi olarak devam ederken, sayın Genel Başkanımız Abdurrahman Kaan Bey’in olurları ile ataması yapılan yeni başkanımıza ve yönetim kuruluna daima destek olacağımı belirtmek isterim. Bundan sonraki çalışmalarında başkan ve yönetim kuruluna başarılar diler tüm MÜSİAD ailesine saygılarımı sunarım.’’

MÜSİAD Kastamonu Şube Başkanlığı görevine getirilen Ahmet Sevgiloğlu ise yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

‘’Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği, hakkın ve hukukun, adaletin ve eşitliğin, barışın ve güvenin, refahın ve mutluluğun sağlandığı; tarihe ve topluma mal olmuş mahalli ve evrensel değerlerin korunduğu, gözetildiği; kendi içinde bütün, bölgesinde etkin, dünyada saygın bir Türkiye için yola çıkan hassasiyet sahibi iş adamlarının, 5 Mayıs 1990 tarihinde İstanbul’da kurdukları bir “İşadamları Derneği”dir.

Kişilerin ve kurumların, ülkemizin ve toplumumuzun, bölgemizin ve dünyanın sosyal ve kültürel, siyasal ve ekonomik, bilimsel ve teknolojik kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla oluşturulan bir “Gelişim – Diyalog – İşbirliği – GüçbirliğiPlatformu”dur. 2013 yılında da ilimizde kurulan şubemiz aynı düstur ile günümüze kadar hizmetlerini başarıyla sürdürmüştür.

Bu bağlamda Pandemi tedbirleri kapsamında ileriki bir tarihe ertelenen Genel Kurulumuza kadar Genel Merkezimiz ’in iki dönem kuralına göre görevini başarıyla tamamlayan şube başkanımız Sayın Mustafa Şensoy’dan başkanlık temsilini bugün almış bulunmaktayım.

Böyle onurlu bir görevi şahsıma layık gören Yönetim Kurulu Üyelerimize, MÜSİAD Genel Merkezimiz’e ve Genel Başkanınız sayın Abdurrahman Kaan Bey’e teşekkür ediyorum. MÜSİAD Kastamonu olarak ülkemize katkı sağlama yolunda, sorumluluk bilinciyle çıtayı yükselterek ileri götürmek vazifemiz olacaktır.

Kastamonu’da öncelikle birlik ve beraberliğimizi daha da artırarak azaltmadan çoğaltmanın, bölünmeden bütünleşmenin derdinde olacağız. Üyelerimizle ilimizin kalkınmasına destek olmak için omuz omuza çalışacağız. Bu çalışmalarımızda kentin dinamikleri olan bütün sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içinde hareket edeceğiz. Kadim kentimizde iş insanlarının, üyelerimizin ve bütün girişimcilerin sorunlarına çözüm üretmek için çalışacağız. Şehrimizin tarihi ve kültürel değerlerinin bekası ve salahiyeti için her zamankinden daha aktif ve daha sistematik çalışmak için gayret sarfedeceğiz.

MÜSİAD ailesi olarak bizler Genel merkezimizin tecrübesi bizlerin gayretleri ve Genç MÜSİAD’lı arkadaşlarımızın enerjisi ile önümüzdeki 10-15 yılı planlayarak çalışacağız.

Bu vesile ile “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır’’ şiarıyla MÜSİAD Kastamonu Şubemizde kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen sayın Mücahit Dağdelenoğlu, sayın Oğuz Fındıkoğlu ve temsil görevini aldığım Mustafa Şensoy başkanımıza, üyelerimize hassaten teşekkür ediyorum. Gayret bizden tevfik Allah’tan.”