MÜSİAD’tan üçlü açıklama

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Sevgilioğlu, MÜSİAD’ın kuruluşunun 31.yılı, İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa’daki saldırıları ve şehidimiz Murat Nar ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

İlk olarak MÜSİAD’ın 1990 yılında İstanbul’da kurulan ve bu gün dünyanın 225 noktasında her millet ve dilden üyeleriyle büyümeye devam eden büyük bir aile olduğunu söyleyen Ahmet Sevgilioğlu, “İlimizde de 2014 yılından bu yana gayretleri ile ailemizi güçlendiren üyelerimiz başta olmak üzere destekte bulunan herkese teşekkür ediyoruz. Köklerimiz, değerlerimiz ve üyelerimizden aldığımız güç ile geleceğe umutla, azimle; memleketimiz ve ülkemiz için üretim, yatırım, ihracat ve daha fazla istihdam için birlikte çalışıp beraber yürüyeceğiz. Kurulduğumuz ilk günden bu yana artan heyecanımız ve geleceğe dair beslediğimiz büyük umudumuzla bu çetin yolda ilerlerken üyelerimizin ve dostlarımızın desteği bizler için en büyük güçlerden biri olmaktadır. Birlikte nice yılları geride bırakmayı, nice başarılara imza atmayı diliyor, MÜSİAD’ımızın31’nci kuruluş yıl dönümünü bu duygular ile kutluyorum’’ dedi.

İsrail güçlerinin Mescidi Aksa’da yaptığı saldırı için de bir açıklama yapan Sevgilioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘’İsrail işgal güçleri ve fanatik Yahudiler, Mescid-i Aksa’yı işgal ederek sadece Filistinlilerin ibadet ve yaşam haklarını ellerinden almakla kalmayıp her üç semavi dinin ortak noktası olan Kudüs’te adeta devlet tarafından izlenen bir terörü, dünyanın gözleri önünde sergilemektedirler. Burada; Mescid-i Aksa’yı koruma adına dökülen her kan, tüm İslam âleminin üzerinde vebaldir. Mübarek Ramazan Ayında ve Ramazan Bayramı’na günler kala uygulanan bu kasıtlı kışkırtma ve şiddetin seyircisi olmak, her müslümanı ve insanı bu zulmün bir parçası da yapar. Müslümana bu aşamada düşen görev, Kur’an-ı Kerim’in emri üzerine; bu zulme karşı koymak ve bununla mücadele etmektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, en üst düzeyde yaptığı temaslar ile kendi olgunluğuna yakışan cihette, bu menfur hadiselerin sona erdirilmesi adına diplomatik ve siyasi adımlarını ciddiyetle atmaya devam etmektedir. Bizler iş dünyası olarak bu durum karşısında haklı tepkimizi, yine bize yakışır şekilde iktisadi olarak elbette göstermeliyiz.

Biz; Türkiye ve Dünya’da 225 noktada aktif bir Sermaye Platformu ve aynı zamanda milletinin ve ümmetin yanında her daim destekçi olmuş ve bu şiar ile kendi müstakil değerlerini her daim muhafaza etmiş ve edecek bir Sivil Toplum kuruluşu olarak Mescid-i Aksa’ya ve onun temsil ettiği dini değerlere yönelik bu saldırıları kınıyoruz. Başta tüm İslam dünyasını, insanı önceleyen dünyadaki tüm sivil toplum kuruluşlarını, insan hakları savunucularını ve bu hakları destekleyen devletleri, Mescid-i Aksa’ya yönelik bu saldırılara sessiz kalmayıp gereken tüm adımları atmaya davet ediyoruz.

Aldığımız son bilgilere göre İsrail güçlerinin Gazze şeridine yaptığı hava saldırısında maalesef hayatını kaybedenler ve çok sayıda yaralı var. Şehitlere rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum.’’dedi.

Önceki gün toprağa verdiğimiz şehidimiz ile ilgili de açıklamada bulunan Sevgilioğlu, “Kuzey Irak’ta yapılan Pençe operasyonunda ağır yaralanarak Ankara Gata Hastanesi’nde yoğum bakım ünitesinde tedaviye alınan ve şehit olan TaşköprüÇiftkıran Köyü nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş Murat Nar’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Türk Milleti’nin başı sağolsun” dedi.

Ahmet Sevgilioğlu, Kastamonulular’ın Ramazan bayramını da tebrik etti.