“Müthiş derecede mutluyum”

Kastamonu Belediyespor’un başarılı kalecisi Merve Durdu, Avrupa’da grupların kapısını açtığımız DVSC Schaeffler maçındaki performansını değerlendirirken, “Maçı her izlediğimde tüylerim diken diken oluyor” dedi.

hentbolhaber.net yayınında Yılmaz Acar Davut’un sorularını yanıtlayan Merve Durdu, “Korona virüs tedbirlerini de sıkı sıkıya uygulayarak sadece ev-antrenman arasında zaman geçiriyoruz. Sosyal faaliyetlerimizi minimuma düşürdük. Sezonumuz gayet güzel geçiyor. Güzel bir ortamımız var. Kulüp bize sadece hentbolla ilgilenmemiz için çok güzel bir ortam sağladı” dedi.

Helle Thomsem’in hiç alışkın olmadıkları bir sistem üzerinden çalışmalar yaptırdığını söyleyen Merve Durdu, “Daha yeni yeni ayak uydurmaya başladık. Yoğun, yorucu bir tempoyla çalışıyoruz. Kaleci Antrenörümüz Erdal Kaynak da bizi özellikle bireysel antrenmanlarda yoruyor. 3 kulvarda da mücadele ediyoruz, yoğun bir tempoda her şey güzel gidiyor” diye konuştu.

İlk defa bir kaleci antrenörüyle çalıştığını ve kaleciler olarak eksikleri tamamlamak için ciddi bir çalışma içinde olduklarını da söyleyen Merve Durdu, “Kaleci antrenmanlarımız daha çok maçlara yönelik oluyor. Rakibimiz kimse onların atıcılarının özelliklerine göre çalışıyoruz. Rakiplerin maçlarını da izliyoruz, resmen ezberliyoruz. Maç içerisinde de oyuncunun koluna göre, vücut şekline göre pozisyon alınca çok ekstrem bir şut gelmediğinde atış yerlerini anlayabiliyoruz” dedi.

Avrupa’da gruplara kaldıkları DVSC Schaeffler maçı hakkında ise Merve Durdu, “Maçı her izlediğimde sanki o anı yaşıyormuşum gibi hissediyorum. Hep aynı heyecanla izliyorum, izledikçe tüylerim diken diken oluyor. Maçtan önce çok stresliydim, heyecanlıydım. Bu maça çok ciddi bir hazırlık yaptım ama ister istemez psikolojik olarak bu stresi ve heyecanı yaşadım. Maç içinde ise bir bölümde tamamen yoktum. Kurtarış yapıyorum, seviniyorum, bağırıyorum ama o sırada gerçekten bazı anlar yok bende.

Maçtan birkaç gün önce bu maçı bir sayı farkla alacağız, son kurtarış da bana denk gelse diye arkadaşlarıma söylemiştim. Maçta da öyle oldu, son topa kaldı ve o kurtarışı yaptım. O topu çıkartınca kendime ‘Merve istediğin oldu’ dedim. Maçtan sonra çok yorulmuştum, kolumu kaldıracak halim yoktu ama içim de içime sığmıyordu. Böyle güzel bir galibiyet için gerçekten müthiş derecede mutluydum” şeklinde konuştu.