Namlı’dan talep ve öneri

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Namlı, Kastamonu’nun kurulacak yani hükümette bakan bulundurma beklentisini Genel Başkanları ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na bir faks mesajıyla iletirken, Kastamonululara ve sivil toplum kuruluşlarına da bu yöndeki taleplerini dile getirme önerisinde bulundu.
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Namlı, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na gönderdiği faks mesajıyla Kastamonu’nun yeni kabinede bakan bulundurma beklentisini iletti.
Namlı, sosyal medya hesabından da paylaştığı faks mesajında şöyle dedi:

“Sayın Başbakanım,
Öncelikle 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde elde ettiğiniz muhteşem başarıdan dolayı kutluyor, en derin saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.
Kastamonu olarak 13 yıldan beri AK Parti’ye her seçimde büyük destek verdik.
Özellikle 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde 20 yıllık MHP’li olan Kastamonu Belediyesi’ni kazandık. Son olarak da 1987 yılından beri ilk defa tüm milletvekillerimizi AK Parti listesinden çıkardık. Yani size söz verdiğimiz gibi 3-0 yaptık.
AK Partimizin 13 yıllık iktidarı döneminde ilimize nasip olmayan Bakanlık makamının bu dönem Kastamonumuza verilmesini talep ediyoruz.
Allah yar ve yardımcınız olsun.”

Namlı ayrıca, Merkez İlçe Başkanlığı olarak, parti hiyerarşi içinde ulaşabildiği yerlere Kastamonu olarak bakanlık talebimiz olduğunu yazılı olarak bildirdiğini belirtirken, Başbakan’a AK Parti Merkez İlçe Başkanı olarak değil sade bir AK Partili ve Kastamonu sevdalısı olarak bu faksı gönderdiğini belirtti.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Namlı, Kastamonulular ve sivil toplum kuruluşlarına da bu konuda bir araya gelme ve bakanlıkla ilgili ortak beklentiyle ilgili talepleri benzeri şekilde dile getirme önerisinde bulundu.