Nasrullah Meydanı ihalesi 23 Ocak’ta

Belediye Başkanı Babaş, Tarihi Kentler Birliği tarafından Proje Ödülü’ne layık görülen projenin, ihalenin ardından yer teslimi yapılmasıyla birlikte 270 gün içerisinde bitirileceğini belirtti ve “Projemizin tamamlanmasıyla birlikte Tarihi Nasrullah Meydanımız yeni görünümüyle muhteşem bir görünüme kavuşacak” dedi.

Kastamonu Belediyesi’nin, Tarihi Kentler Birliği tarafından Proje Ödülü’ne layık görülen Nasrullah Meydanı Kentsel Tasarım Projesi’nin yapım ihalesinin tarihi belli oldu.
Belediye’den verilen bilgiye göre, meydana hak ettiği değeri kazandıracak olan projenin ihalesi 23 Ocak’ta Fen İşleri Müdürlüğü Salonu’nda gerçekleştirilecek. Proje, yer tesliminin ardından 270 gün içerisinde bitirilecek.
Meydan içerisinde yer alan işyerlerinin boşaltılması için ilgili esnafa tebligatta bulunulmaya başlandığı bildirildi.
Belediye Başkanı Tahsin Babaş, konuyla ilgili açıklamasında şöyle dedi:
“İlimize ekonomik, kültürel ve sosyal yönden değer katacağına inandığımız her projemizi hızla tamamlamak en büyük arzumuzdur. Nasrullah Meydanı Kentsel Tasarım Projemizin gerekli onaylarının alınması için yaklaşık bir buçuk yıllık hummalı bir çalışma gerçekleştirdik. Kastamonumuzun geleceğini tarihi ve kültürel mirasında görüyorum. Bu benim vizyon projem. Tarihi değerlerimizi canlandırmak, korumak, bir fonksiyon yüklemek ve gelecek nesillere en doğru şekilde aktarmak hepimizin boyunun borcu olarak görüyorum. Tarihi Kentler Birliği tarafından Proje Ödülü verilen Nasrullah Meydanı Kentsel Tasarım Projemizin yapım ihalesini 23 Ocak’ta gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Projemiz ihalenin ardından yer teslimi yapılmasıyla birlikte 270 gün içerisinde bitirilecektir. Projemizin tamamlanmasıyla birlikte Tarihi Nasrullah Meydanımız yeni görünümüyle muhteşem bir görünüme kavuşacaktır” dedi.
Belediye Başkanı Tahsin Babaş, 2017 yılı içerisinde Teleferik Projesi, Bakırcılar Çarşısı Cephe İyileştirme Projesi ve 2. Etap Sokak Sağlıklaştırma Projesi’nin de ihalesinin yapılacağını ve Hanlar Bölgesi’nin ayağa kaldırılacağını da iletti. Başkan Babaş, Kastamonu’nun ismini dünyaya duyurmak adına adımlar atmayı sürdüreceklerini vurguladı.