Nasrullah ve Hz.Pir'le veda etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nasrullah Camii ve Şeyh Şaban-ı Veli Türbesi’ni ziyaret ederek Kastamonu’dan ayrıldı.
Kastamonu Belediyesi’ne gerçekleştirdiği ziyaretin hemen ardından Nasrullah Camii’ne giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaklaşık bir saat kaldı ve camide Vakıflar Genel Müdürlüğünce yapılan restorasyon çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a camiyi ziyaretinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan da eşlik etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nasrullah Camii’nden ayrıldıktan sonra helikoptere binmek için Gazi Stadyumu’na hareket ettiği esnada son anda fikir değiştirerek Endüstri Meslek Lisesi kavşağından konvoyuna geri dönülmesi talimatını verdi ve Şeyp Şaban-ı Veli Külliyesi’ne geçti. Burada Şeyh Şaban-ı Veli Türbesi’ne giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha sonra stadyuma geçti ve helikopterle ilimizden ayrıldı.