Nazmi Kişioğlu’ndan Gölcük’te minyatür sergisi

Kastamonulu minyatür sanatçısı Nazmi Kişioğlu, “Yol” ismini verdiği minyatür sergisini Kocaeli Gölcük’te açmaya hazırlanıyor.

Gölcük Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi’ndeki ziyarete açılacak olan serginin açılış kokteyli 3 Mart’ta saat 18.30’da gerçekleşecek. Sergi 3 Nisan tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

NAZMİ KİŞİOĞLU KİMDİR

Sanatçı 1969 yılında Kastamonu’da doğdu. 2006 yılında İstanbul’a yerleştikten sonra özel bir firmada İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak çalıştı.

Minyatür sanatına 2008 yılında  Meral Aşan’ dan ders alarak başlayan sanatçı, 2015 yılına kadar farklı eğitmenlerden ders alarak sanat yolculuğuna devam etti. 2015 yılında tesadüfen tanıştığı minyatür sanatçısı Leyla Kara, sanatçının sanat yolculuğunun kapılarını araladı.

Sakarya Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezi ve Eyüpsultan Belediyesi, Sertarikzade Kültür Merkezinde ders veren sanatçı, Ulusal birçok sergiye katılıp, farklı bir çok yarışmada da eserleriyle ödüle layık görüldü.

ESTAM projesi kapsamında Eyüpsultan belediyesine ait taşınabilir sanat objelerini tasarlanmak, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi için çocuk kitabı minyatür tasarımları yapmak gibi minyatür sanatını daha görünür kılmak adına pek çok çalışmanın içinde bulundu.

Sanatçı halen Sertarikzade Kültür merkezinde eğitimler vererek, Leyla Kara’ya ait İstanbul’un Balat semtindeki  Karanlık İşler Sanat atölyesinde sanat yolculuğuna devam etmektedir.

Yaklaşık 40 eserden oluşan YOL sergisi sanatçının 12 yılı aşkın süre içinde sanat yolculuğundaki gelişimi konu almaktadır. Sanatçı bu değişim ve gelişimi tüm cesaretiyle sanatseverlerle paylaşırken aslında kendisi ile yüzleşmektedir. Serginin alt kavramlarından olan yüzleşme,minyatür sanatını ve sanatçıyı takip eden kitleyi motive etmekle beraberler her  alanda olduğu gibi sanatta da insanın gayretle çalıştığında ciddi bir mesafe kat edeceğini gözler önüne sermeyi amaçlamaktadır. Geleneksel sanatla beslenen sanatçının bugün yaptığı çalışmaların hareket noktasının aslında gelenekselin bizzat kendisi olduğunu göstermektedir.

YOL Minyatür Sergisi sanatçının ilk kişisel sergisi olup eserlerini Vehbi Koç Vakfı  Ford Otosan Gölcük Kültür ve Yaşam Merkezinde sanatseverlerin beğenisine sunmaktadır.