Numan Hacat’tan 2020 değerlendirmesi

Kastamonu Taekwondo Akademi Spor Kulübü ve Milli takım antrenörü Numan Haçat, 2020 yılını değerlendirdi.

2020 yılında önemli işlere imza attıklarını söyleyen Numan Hacat, “2020 Ocak ayında Gençler Türkiye şampiyonasında Zehra Begüm, yıldızlardaki Dünya şampiyonluğunun ardından ilk kez bir üst kategoride +68 Kg’de Türkiye ikinciliği elde etti. İstanbul’da yapılan ve 50 ülkenin katıldığı Uluslararası Türkiye Açık Turnuvası’nda Milli Takım adına ve kulüp adına 12 sporcumuz Milli formayı giydi. Zehra Begüm bu turnuvada da ikincilik kürsüsünde yerini aldı. Dünya Taekwondo Federasyonu’nun WTF en prestijli turnuvalarından birisi olan ve İsveç’te gerçekleştirilen Dünya Başkanlık Kupası’nda Zehra Begüm’den ilimize ve ülkemize bir gümüş madalya daha kazandırdık. Okul Sporları Gençler Türkiye Şampiyonası Yarı Finalleri’nde Zehra Begüm altın, Alperen Öztürk gümüş madalya kazandı” dedi.

Hacat, son olarak Konya’da Siyah Kuşak Dan sınavında 3 sporcunun 3’üncü Dan, 4 sporcumuz 2’nci Dan ve 4 sporcunun da Siyah Kuşak 1’inci Dan olma başarısı gösterdiğini ifade etti.

Kısıtlı imkanlar dahilinde bu başarıları aldıklarını söyleyen Numan Hacat, “Ancak birileri bu başarıları gölgeleme çabası içerisinde.  Öyle ki bizi destekleyen veya desteklemek isteyenleri bile engelleyecek kadar gözü dönmüş ve ne yazık ki bunların çoğu spora hizmet ettiğini iddia eden insanlar. Şunu herkes bilmeli, biz 15 yıldır bu sporu birilerinden icazet alarak yapmadık,  bundan sonra da öyle olmayacak.  Taekwondo Akademi Spor Kulübü tüzel bir kişiliktir ve bu memlekette 7’den 70’e aynı disiplin ve aynı inanç ve kararlılıkla,  aynı başarılarla devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

Milli Antrenör Numan Hacat, destekçilerine de teşekkür ederek, “Özellikle tanımaktan mutluluk duyduğum spor ve sporcu dostu Valimiz Avni Çakır beyefendiye, bize her daim destek olan ve kira desteği sağlayan Gün Medya Onursal Başkanı Cengiz Aygün’e, Belediye Başkanımız R.Galip Vidinlioğlu’na, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Reşat Asrak’a,  Orman Bölge Müdürüm Fahri Sönmezoğlu’na, iş adamlarımıza,  dualarıyla destek olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.