Olukbaşı için Rehabilitasyon formülü

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, devlet hastanesinin yeni binaya taşınmasının ardından Olukbaşı bölgesindeki hareketliliği yeniden sağlamak adına ses getirecek bir öneride bulundu.
Şehir içerisinde kalan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi binasının fiziki ömrünü tamamladığına dikkat çeken Belediye Başkanı Tahsin Babaş, hem Olukbaşı bölgesine yeni bir hareketlilik kazandırmak hem de eski devlet hastanesi binasının bulunduğu alanı değerlendirmek için Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin bu bölgeye taşınabileceğini söyledi.
Eski devlet hastanesinin bulunduğu alanın yıkılarak bölgeye de hitap edebilecek bir rehabitilasyon merkezinin inşa edilebileceğini söyleyen Belediye Başkanı Tahsin Babaş, vatandaşlardan da bu konuda çok sayıda talebin kendilerine geldiğini ve ilgili çalışmayı yapacaklarını belirtti.

YENİ HASTANE-OTOGAR ARASINA YOL
Belediye Başkanı Tahsin Babaş, yeni devlet hastanesi ile otogar arasında yeni bir yol güzergahı konusunda da çalışmalarının olacağını söyledi. Başkan Babaş, bölgedeki ticareti hareketlendirmek adına da işyerlerinin olacağı bir ticaret merkezi üzerinde de çalıştıklarını dile getirdi.

“STADI MEVCUT YERİNDE YAPMALIYIZ”

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, yeni bir stadyum projesinin ise mevcuk stadın olduğu alana uygulanmasının daha doğru olacağını söyledi. Kastamonu’da bir kurumu bir bölgeden başka bir bölgeye taşıdıklarında ciddi sıkıntılarla karşılaştıklarını söyleyen Başkan Babaş, “Ben yeni stadın mevcudun geliştiririlerek yapılması taraftarıyım. Mevcut stadımızın çevresini tribünlerle çevirerek ihtiyacı karşılayabiliriz. Hem böylece Olukbaşı bölgesini de canlı tutmuş oluruz” dedi.