Olukbaşı’na oluklu hizmet binası

Belediye tarafından yapımı tamamlanan ve Mahalle Muhtarlığı’nı da bünyesinde bulunduracak olan Olukbaşı Hizmet Binası dün düzenlenen törenle hizmete açıldı.  Binanın önünde bir de  semtin adına gönderme yapan oluk bulunuyor.

Açılışta konuşan Başkan Vidinlioğlu, “Verdiğimiz sözleri tutuyor olmanın mutluluğunu birlikte yaşıyoruz. Bu bölge Olukbaşı olarak anılan bir bölgemiz. ‘Olukbaşı da oluksuz olmaz’ dedik. Mahalle muhtarımız da böyle bir teklif ile geldiğinde kabul ettik. Zaten burada bir hizmet binası ihtiyaçtı. Hem muhtarlığımız, hem hizmet binamız bir araya geliyor. Eğer küçük bir yer de ayırabilirsek, şehrin gidilecek yerlerini soran turistlerimiz için bir de turizm danışma gibi olacak” dedi.

Belediye’nin Olukbaşı Hizmet Binası dün düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Emin Çınar

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından hizmet binası önünde düzenlenen açılış töreninde konuşan MHP İl Başkanı Emin Çınar, şunları söyledi:

“Bugün mutlu bir birlikteliğin içindeyiz ama belediye adına hüzünlü bir günü de yaşıyoruz. Belediye çalışanlarımızdan bir kardeşimiz rahmetli oldu. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi çalışma kadroları, kıymetli Belediye Başkanımız ve değerli ekibi Olukbaşı mevkiine yakışır, belediye hizmetlerinde mahalle sakinleri tarafından alanında, muhitinde alabilecekleri bir hizmet binasını bizlere kavuşturduklarından dolayı bütün emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah bu hizmet binamız bölgemize, Kastamonu’muza hayırlar getirsin. Gerçekten hoş bir mekan oldu. Hem burada dinlenme yerleri, hem de belediye hizmetlerinin mahalle sakinlerine yakinen sunulabileceği bir hizmet binasını bizlere kavuşturdu. Kıymetli Belediye Başkanımızın geçtiğimiz hafta içerisinde başlattığı Engelsiz Yaşam Merkezi’nin temel atma törenine katıldık. Seçim beyannamemizde halkımızla bütünleştiğimiz noktada vermiş olduğumuz vaatleri, sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşayarak hizmetlerimize devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Rıfat Cozuroğlu

Beyçelebi Mahallesi Muhtarı Rıfat Cozuroğlu da, bir teşekkür konuşması yaptı ve “Sesime kulak veren Sayın Belediye Başkanımıza, emeği geçen tüm belediye personeline çok teşekkür ediyorum. Muhtarlıkta 2’nci dönemim, yaklaşık 6 yıldır buraya oluk yapılması için, muhtarlık binamız için, hizmet binası için bir çabam vardı. Bundan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Galip Vidinlioğlu

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, bir hafta arayla 2 hayırlı hizmete imza attıklarını belirttiği konuşmasında şunları söyledi:

“Birinin temelini attık, diğerinin açılışını yapıyoruz. Yaz ayları, Kastamonu gibi kış memleketlerinde kısa sürede, çok iş yapmanız gereken günler oluyor. Biz de bu kısa aralığa çok fazla şey sığdırmak istedik. Onun için sıklıkla sizlerle bir araya geliyoruz. Verdiğimiz sözleri tutuyor olmanın mutluluğunu birlikte yaşıyoruz. Bu bölge Olukbaşı olarak anılan bir bölgemiz. ‘Olukbaşı da oluksuz olmaz’ dedik. Mahalle muhtarımız da böyle bir teklif ile geldiğinde kabul ettik. Zaten burada bir hizmet binası ihtiyaçtı. Hem muhtarlığımız, hem hizmet binamız bir araya geliyor. Eğer küçük bir yer de ayırabilirsek, şehrin gidilecek yerlerini soran turistlerimiz için bir de turizm danışma gibi olacak. Tabii bunların hepsini hizmet binamızda vereceğiz. Ayrı bir güzellik verdi. Çevre düzenlenmesiyle daha da güzel olacak.”

Millet Bahçesi’nin yapımında da çok yol aldığını ifade eden Başkan Vidinlioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Karaçomak’ın hemen yanında DSİ’den tahsis ettiğimiz baraj kenarındaki alanımızda çalışmalarımız devam ediyor. İl Özel İdaresi’nden aldığımız eski Botanik Parkı’nda olduğu yeri de şehrin hizmetine sunacağız. Yüzde 70’i orman olan bir ili de çok fazla boğmamak lazım. Yeşilliği korumak lazım. Onun için bu alanları da yeşillendirerek, vatandaşımızın hizmetine sunabilirsek, hayırlı bir iş yapmış oluruz. Çalışmalarımıza hız verdik. Altyapı eksiği olan yerlerde altyapıyı tamamlıyoruz. Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde hemen hemen asfaltlanmadık yer kalmadı. Belki çok az noktalarda vardı. Altyapısını tamamladığımız yerlerin, asfaltını da yapıyoruz. Kuzeykent’te bayağı yeri asfaltladık. Şehir merkezinde Belediye Caddesi’ndeki çalışmamız güzel bir görünüm oluşturdu, devamını inşallah Nasrullah Meydanı’nda da yapacağız.”

Şehrin görüntüsünün önemli olduğunu da belirten Başkan Vidinlioğlu; “Bizim zaten unvanımız var, ‘Temiz Şehir Kastamonu’ diye. Maneviyatın başkenti Kastamonu diyoruz. Onun için de özellikle maneviyatı çok yüksek olan bölgelerimizi, çok fazla ziyaretçi alan bölgelerimizi mutlaka güzelleştirilmesi lazım. O yönde de hizmetlerimiz devam edecek. Bu çalışmalarda emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah birlik, beraberlik içerisinde, o ruhla hem memleketimizi, hem ülkemizi geleceğe hazırlama noktasında çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

Yapılan duanın ardından kurdele kesimi ile birlikte Belediye Başkanlığı Olukbaşı Hizmet Binası’nın açılışı gerçekleştirildi.

Cengiz MUHZİROĞLU