Önce eğitim, sonra istihdam

Acacia Maden İşletmeleri, Sosyal Sorumluluk Toplumsal Gelişim Projesi kapsamında yerel halka istihdam sağlamak amacıyla düzenlediği eğitim programını başarıyla tamamlayan 8 Hanönülü genci bünyesine kattı.

Acacia’nın CEO’su Zeki Sayılır, gelişim programlarından birine katılımın kalıcı bir istihdam fırsatı ile sonuçlanacağının garantisini veremeyeceklerinibelirtti, “Ancak, bu programın 8 mezununun tamamına Acacia Tesis Operatörü olarak kalıcı iş sözleşmesi teklif edileceğini duyurmaktan büyük memnuniyet duyuyorum” dedi.

Eğitim programının sona ermesiyle birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü salonunda düzenlenen törene Kaymakam Hasan Ali Kurt, Belediye Başkanı Serkan Uçar, Acacia Maden CEO’su Zeki Sayılır, İşletme Müdürü Lain Anderson, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan ile yetkililer ve eğitime alan gençler katıldı.

Hanönü Belediye başkanı Serkan Uçar, burada yaptığı konuşmada, proje kapsamında başlatılan 6 aylık eğitim programına katılan Hanönülü 8 gencin

Cevher Hazırlama ve Tesis Operatörü olarak yetiştirildiklerini belirtti ve işin başında bu gençlerin işletme bünyesinde istihdam edilmeleriyle ilgili isteklerine

Acacia madencilik CEO’su Zeki Sayılır’ın olumlu cevap verdiğini hatırlattı ve “Genç kardeşlerimize eğitimini aldıkları bu yeni zanaat ve mesleklerinin işlerinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum ”dedi.

Acacia’nın CEO’su Zeki Sayılır ise şunları söyledi:

“İşimiz, tecrübeli ve yetenekli kişiler gerektirmektedir. Şirketimiz, Hanönü merkez ve köylerinden personel istihdamına önem vermektedir. Bu nedenle Hanönü ’de yaşayan gençlere eğitim olanakları sağlamaktayız. Gençlerimizin deneyim kazanmalarını ve yeteneklerini sergilemelerini sağlayan fırsatlar sunmaya özen göstermekteyiz. Yürüttüğümüz Cevher Hazırlama ve Tesis Operatörü Eğitim Programı, Acacia’nın Hanönü halkına sunacağı pek çok toplumsal gelişim fırsatından ilkidir. Hanönü’leri şirketimizde tesis operatörleri, mekanikçiler, elektrikçiler, şefler, yöneticiler ve mühendisler olarak üst düzey pozisyonlara gelmelerini istiyoruz. Ancak bu kişilerin başarılı olabilmesi için gerekli nitelik, bilgi ve tecrübeleri edinmeleri zaman alacaktır. Gelecekte başka toplumsal gelişim programları ve eğitim programları oluşturmaya devam edilmesi planlanmaktadır.  İlk cevher hazırlama ve tesis operatörü geliştirme programımızın mezunlarını tebrik eder, bu programın başarılı olmasındaki çabalarınız için çok teşekkür ederim. Pek çoğunuzun Acacia Maden İşletmeleri’nde gelecekte iş bulma olasılığınızı merak ettiğinden de eminim. Ne yazık ki, gelişim programlarımızdan birine katılımın kalıcı bir istihdam fırsatı ile sonuçlanacağını asla garanti edemeyiz. Ancak, bu vesileyle, bu programın 8 mezununun tamamına Acacia Tesis Operatörü olarak kalıcı iş sözleşmesi teklif edileceğini duyurmaktan büyük memnuniyet duyuyorum.” diye konuştu.

Program eğitimde başarılı olan kursiyerlere plaket ve başarı belgesi verilmesinin ardından fotoğraf çekimi ile sona erdi.

HASAN YILMAZ