‘Öncelik evi olmayan emeklinin”

Türkiye Emekliler Derneği Kastamonu Şube Başkanı İsmail Buturoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Vali Şehmus Günaydın’ın ardından Belediye Başkanı Tahsin Babaş’a da teşekkür ziyaretinde bulundu.
Türkiye Emekliler Derneği Kastamonu Şube Başkanı İsmail Buturoğlu ve heyeti, Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı ziyaret ederek, emeklilerin ev sahibi olması adına verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Ziyaretin kendisini son derece memnun ettiğini ifade eden Babaş şunları söyledi; “Bu proje bizim sosyal belediyecilik anlayışımızın içinde yer alan çok önemli bir proje. Tabi bu projeyle öncelikli olarak hiç ev sahibi olmayan, emeklilerimiz ve dar gelirli vatandaşlarımız düşük bedellerle ev sahibi olacaklar. Kastamonu ziyaretinde TOKİ Başkanımızın da belirttiği gibi, konut projesi sadece emeklilerimize ve dar gelirli vatandaşlarımıza yönelik bir çalışma olmayacak. Bizim projedeki önceliğimiz hiç ev sahibi olmayanları ev sahibi yapmaktır. Akabinde ise Kastamonuluların tüm konut talebi karşılanacak. Ben tekrardan projenin başta emeklilerimize daha sonrasında ise tüm hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”
Buturoğlu da şuhları söyledi: “Son günlerde emeklilerin gerek gelirlerinin gerekse hayat şartlarının düzeltilmesi konusunda büyük çalışmalar var. Biz emeklilerin haklarını her platformda savunmak üzere görüşmeler yapıyoruz. Bunlar da meyvelerini veriyor. Emekliyi ev sahibi yapma projesi biz emeklilerin umudu olmuştur. Dün de Sayın Valimizin makamına çıkarak kendisine teşekkür ettik. Bugün de şehrimizin yerel yönetimdeki en üst makamı olan Belediye Başkanımızın makamındayız. Kendisine bizleri misafir ettiğinden dolayı ve gerek emeklileri konut sahibi yapma projesine verdiği destekten gerekse sosyal belediyecilik alanındaki önemli atılımlarından dolayı şahsım ve tüm emekliler adına şükranlarımı sunuyorum”.