“OÖSB için atılacak her adımın yanındayız”

  • KASİAD Şube Başkanı Ahmet Katar, “2020 yılında KASİAD Vakfı kurularak çalışmalarına başlamıştır. Pandeminin bitmesiyle vakfımız çalışmalarına hız verecek ve Kastamonu’da herkese dokunan faaliyetler gerçekleştirecektir. Bunlar arasında üzerinde önemle durduğumuz ve elzem olan Orta Ölçekli Sanayi Bölgesi (OÖSB) noktasında ki fikirlerimiz hala geçerliliğini korumaktadır. Bu konuda atılacak her adımda yetkili kurumlarımızın yanında yer alacağımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum” dedi.

 

Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Kastamonu Şubesi Başkanı Ahmet Katar, yeni yıl vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

2020 yılının, tüm dünyada son yüzyılda şahit olmadığımız şekilde gerçekleştiğini, Covid-19 salgını gölgesinde geçen bir yılı geride bıraktığımızı hatırlatan Ahmet Katar, “Geride kalan bir yıl içinde salgınla birlikte sosyal ve ekonomik hayatımızda önemli değişiklikler yapma ihtiyacı içinde olduk. Kepenklerin indiği, sosyal yaşantının bitme noktasına geldiği 2020 yılında birçok esnafımız zorlu sınavlardan geçti. Salgın noktasında çember giderek daraldı ve çevremizden onlarca tanıdığımızı toprağa vermek zorunda kaldık. Bu vesileyle Covid-19 salgının da hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza, tüm hemşerilerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine baş sağlığı dileklerimi iletmek istiyorum” dedi.

Ahmet Katar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnanıyorum ki bu pandemiyi atlatmak için çok az zamanımız kaldı. Tedbirlere riayet ederek önce kendimizi sonra tüm çevremizi bu salgının yok edici etkisinden bertaraf etmeliyiz. Tüm hemşerilerimizden ricam alacağımız tedbirler Covid-19’un etkilerinden çok daha güçlü ve kuvvetli olsun ki pes eden biz değil virüs olsun. 2020 yılını KASİAD Kastamonu Şubesi olarak 11 Ocak’ta yaptığımız 2. Olağan Genel Kurulumuz ile açtık. Şahsıma bu görevi ikinci defa tevdi eden üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. Kongremizde Havalimanımızdaki yolcu verilerinin bizi harekete geçirmesini, Gölköy’deki uzman erbaş eğitimi ile ilgili yaşanan sıkıntıları, Kastamonu Üniversitesi bünyesinde Ziraat Fakültesi açılması noktasındaki talebimizi, ilimizdeki sanayi tesislerinin birbirine uzak noktalarda konumlanması sonucu Kastamonu Sanayisinin yeterli büyüme ivmesini yakalayamadığı noktasındaki görüşlerimizi kamuoyu ile paylaşmıştık. Yıl boyunca da başta havalimanımız olmak üzere Kastamonu’nun ekonomik dinamikleri hakkında görüşlerimizi ifade ettik. Bunlar arasında üzerinde önemle durduğumuz ve Kastamonu’da sanayinin gelişmesi ve sanayi kültürünün yerleşmesi için elzem olan Orta Ölçekli Sanayi Bölgesi (OÖSB) noktasında ki fikirlerimiz hala geçerliliği korumaktadır. Bu konuda atılacak her adımda yetkili kurumlarımızın yanında yer alacağımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum. 2020 yılı KASİAD için yeni bir atılım yılı olmuş ve KASİAD VAKFI kurularak çalışmalarına başlamıştır. Vakfın vizyonunu daha önce kamuoyu ile paylaşmıştık. Pandeminin bitmesi ve sosyal hayatın normalleşmesiyle birlikte Vakfımız çalışmalarına hız verecek ve Kastamonu’da herkese dokunan faaliyetler gerçekleştirecektir. 2020, insanlık için acı ve hüzün dolu bir yıl olarak tarihte yerini aldı. Umuyorum ki 2021 daha sağlıklı, daha sevinçli, daha müreffeh bir yıl olsun. Geride kalan onca olayla, pandeminin aldığı milyonlarca canla yeni bir yıla adım atarken umut ve cesaretimiz hep güçlü olsun. 2020’den çıkaracağımız dersler gelecek yılları tüm insanlık için daha yaşanabilir bir hale dönüştürsün. Bu vesileyle hüm hemşerilerimizin yeni yılını tebrik ediyor, sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.”