Orhan Şaik’te 19 Mayıs kutlaması

Orhan Şaik Gökyay İlkokulu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı okul bahçesinde kendi düzenlediği programla kutladı.

Cuma günü gerçekleştirilen ve sunuculuğunu 2-D öğrencisi Yusuf Talha Koca ve Şevval Eda Ertekin’in ustalıkla yaptıkları kutlama programında, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ve 4-F sınıfından Ali Kağan Baltacı’nın günün anlam ve önemini anlatan konuşmasının ardından 4-A sınıfından Esma Tingiroğlu ve İkra Hatice Ocak “Sonsuz Koşu’,  4-D sınıfından Serkan Yasin Komye “Ne Mutlu Türküm Diyene”, 4-C sınıfından Berat Tarakçı ve Deniz Kirpioğlu  “Mustafa Kemal’i Düşünüyorum” adlı şiirleri seslendirdiler. 2-D sınıfından Erdem Dal da “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi”ni okudu.

2-D Sınıfı “Fikirler Ölmez” ve 4-B sınıfda ı “Mustafa Kemaller Tükenmez” adlı müzikli gösterileri, şiirleri seslendiren ve hitabeyi okuyan arkadaşları gibi başarıyla sundular.

Kutlama programında; okulda açılmış bulunan cimnastik ve judo kurslarındaki öğrencilerin antrenörleri rehberliğinde yaptıkları gösteriler heyecan yarattığı izleyenlerden büyük alkış aldı.

4-A, 4-B ve 4-E sınıfı öğrencilerden oluşan halkoyunları ekibinin usta öğreticileri rehberliğinde oynadıkları ve alkışlarla karşılığını bulan Kastamonu yöresi oyunlarıyla kutlama programı sona erdi.

19 Mayıs 103.yıl kutlama programını çok sayıda veli, öğrenci ve öğretmen izledi.