“Örnek aldığımız bir duayen”

Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi makamında ziyaret etti. Başkan Vidinlioğlu, “Rafet Başkanım duayen bir belediye başkanı, bizde kendilerini örnek alıyoruz” dedi.

Başkan Vidinlioğlu, “Epeydir kendilerini ziyaret etmek istiyordum, bu güne kısmetmiş. Rafet başkanım duayen bir belediye başkanı, biz de zaten kendilerini örnek alıyoruz. Sağolsunlar kendileri beni seçimlerden sonra ziyaret etmişlerdi, biz de bugün bir fırsat bulduk ve başkanımızı ziyaret ettik, burada bulunmaktan çok mutluyum” diye konuştu.

Geride kalan bir yıllık süre içerisinde Kastamonu’nun ihtiyacı olan yatırımlarla ilgili gerekli projeleri hazırlayarak İller Bankası’na sunduklarını belirterek açıklamalarını sürdüren Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, “Ülke olarak geride bıraktığımız yıl içerisinde çok ciddi bir krizden geçtik, hemen hemen bakanlıkların tamamında ödenek sorunu yaşanıyordu, biz de bu süre içerisinde projelerimizi hazırladık ve İller Bankasına sunduk. İnşallah bu projelerle ciddi bir ödeneği ilimize getirmiş olacağız. Az önce Rafet Başkanımla da paylaştım, kuracağımız güneş enerjisi sistemi ile kullandığımız elektriğin yaklaşık % 30’luk kısmını kendimiz üreteceğiz. Zaten bu yatırım kısa sürede kendisini amorti ediyor. Ayrıca şehrimize su pompalayan pompalarımız çok eski pompalar ve ciddi enerji kaybına neden oluyor, bununla ilgili de akıllı pompaları projelendirdik ve enerjiden % 50 kadar tasarruf sağlayacağız. Ayrıca Kastamonu-İnebolu yolu üzerine bir itfaiye grup amirliği kuracağız. Aynı şekilde Atık Su Arıtma Tesisi de olmazsa olmazlarımızdan bir tanesiydi. Turan başkanımız döneminde başlatılan ancak kesintiye uğrayan projemiz ile ilgili de kısa sürede harekete geçtik ve Dünya Bankası destekleriyle çalışmalara yeniden başlıyoruz” şeklinde konuştu.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili de “Karabük ve Bartın’a bu dönem Kastamonu ve Çankırı eklendi. İnşallah bu hat bundan sonraki dönem daha da genişleyecek. Sayın başkanımızın yapacaklarını dinlediğimde MHP’li belediyeciliğin farkları ortaya çıkmakta. Kastamonu bir 5 yıl kaybetti. 5 yıllık aradan sonra Galip Başkanımla birlikte kaldığı yerden devam edecek. Ben Galip Başkanımın çok başarılı bir belediye başkanı olarak Kastamonu’ya ismini yazdıracağına yürekten inanıyor ve kendisine çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.