Örnek davranış

  • Bulduğu parayı sahibe teslim etti

Kuzeykent’te faaliyet gösteren Vitrin Oto Galeri  sahiplerinden Ayhan Kurtcu, satışa çıkardığı otomobille test sürüşü yapan müşterisinin araç içersinde düşürdüğü 5 bin lirayı bularak sahibine teslim etti.

Ayhan Kurtcu, “Bahattin Karamustafaoğlu adlı müşterimiz aracımızla test sürüşü yapmıştı. Bu sırada araç içerisine 5 bin lirasını düşürmüş. Biz de ilk etapta düşen parayı fark etmedik. Kendisi de fark etmemiş. Aradan geçen 4 günün sonunda arabanın içerisinde parayı bulduk. Yaptığımız araştırmalar neticesinde ise paranın sahibinin Bahattin Karamustafaoğlu olduğunu belirledik. Kendisini aradık ve durumdan haberdar ettik. Kendisinin halen haberi yoktu. Sonra parasını saydığında destelerden birinin düştüğünü fark etti. Parayı da polis nezaretinde tutanakla kendisine teslim ettik” dedi.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nden emekli Bahattin Karamustafaoğlu ise “Benim düşürdüğümden de haberim yoktu. Beni aramasalar para lazım olunca ancak haberim olacaktı. Helal sütü emmiş birine rast geldim, yoksa ki bu paramı belki de bulamayacaktım. Kendilerine çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun” dedi.

Cengiz MUHZİROĞLU