“Ortak paydamız Azdavay”

*Azdavay’da CHP’den Belediye Başkan adayı olan Mehmet Emin Tuncay, ilçedeki seçim bürosunu açtı. İYİ Parti’nin de aday çıkarmayarak destek vereceği Tuncay, Azdavay’ı hak ettiği noktaya el birliği ile getireceklerini ifade etti.

*Seçim bürosu açılışında İYİ Parti İl Başkanı Özcan Büyükşen, “Millet İttifakı olarak kazanacağız” derken, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin ise “Bu ülke çok kutuplaştı. Çarşıda esnafı selamlarken AKP’li mi, MHP’li mi, İyi Partili mi, CHP’li mi diye bakmadık. Böyle bir lüksümüz yok. Ortak paydamız Azdavay’dır. Azdavay’ı bir adım ileri kim götürür derseniz de bence Mehmet Emin Tuncay götürür” dedi.

*Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı da “Azdavay’da hiç kimse kendisini 31 Mart’tan sonra sahipsiz hissetmeyecek. Belediyenin kapısına geldiğinde ‘ben oy vermedim. Belediyenin kapısına gittiğimde ne diyeceğim’ diye düşünmeyecek. Bu güveni Azdavay’a vereceğiz” diye konuştu.

 

Cumhuriyet HalK Partisi (CHP) Azdavay Belediye Başkan adayı Mehmet Emin Tuncay, 31 Mart’a kadar Azdavaylı seçmenlerle bir araya geleceği seçim bürolarının açılışını gerçekleştirdi. Açılışa CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, İYİ Parti Kastamonu İl Başkanı Özcan Büyükşen’in yanı sıra CHP ve İYİ Parti Azadavay ilçe başkanları ve yöneticileri ile çok sayıda Azdavaylı katıldı.

Milletvekili Baltacı, CHP İl Başkanı Erbilgin ve İyi Parti İl Başkanı Büyükşen açılıştan önce Azdavay’daki esnafı ziyaret ederek Belediye Başkan adayı Mehmet Emin Tuncay’a destek istedi.

Mehmet Emin Tuncay seçim bürosunun açılışında yaptığı konuşmada 31 Mart’ta Azdavay Belediyesi’ni kazanacaklarını ve Azdavay’ı hak ettiği noktaya taşımak için var gücüyle çalışacağını belirtti.

32 yılını belediyeciliğe verdiğini belirten Mehmet Emin Tuncay, açılışa katılımın yüksek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve tüm Azdavaylılara teşekkür etti.

İyi Parti İl Başkanı Özcan Büyükşen de açılışta yaptığı konuşmada Azdavay’da CHP ile yaptıkları işbirliğinin seçimin kazanılmasıyla sonuçlanacağına yürekten inandığını kaydetti.

Büyükşen, “Genel merkezlerimiz arasında başlatılan iş birliği çalışmasını, oluşturduğumuz Millet İttifakı’nı bütün örgütlerimize yayarak birlikteliğimizi devam ettiriyoruz. Anlaşamadığımız bazı ilçeler oldu ancak Azdavay anlaşıp, birliktelik sağlayabildiğimiz bir ilçemiz oldu. Belediye Başkan Adayımız Azdavay’da Cumhuriyet Halk Partisi’nden çıkacak ve biz Millet İttifakı olarak burada hep birlikte kazanmış olacağız” diye konuştu.

Belediyecilikte 32 yıllık bir tecrübeye sahip olan Mehmet Emin Tuncay’ın belediyeciliğin nasıl yapılacağını Azdavay’a 31 Mart’tan sonra göstereceğini belirten CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin ise şunları söyledi:

“Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti ve Saadet Partisi el ele vererek Kastamonu’da bir milletvekili çıkardı. Şimdi bunu  31 Mart’ta yeni belediye başkanlarımızla taçlandırmak istiyoruz. Burada bugün yine yüzünü güneşe dönenlerle, Mart’ın sonu bahardır diyenlerin birlikteliği var. Azdavay adayımızı Mehmet Emin Tuncay olarak belirlerken Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı olsun diye değil Azdavay’ın adayı olsun, hepimizin adayı olsun diye yola çıktık. Ben Mehmet Emin Tuncay’ı tüm Azdavaylılara emanet ediyorum. Mehmet Emin Tuncay 32 yıllık bir belediyeci. Azdavay’a belediyeciliğin nasıl olacağını herkese gösterecek. Bana İl Başkanı olarak Kastamonu’da Mehmet Emin Tuncay’ı neden Kastamonu adayı yapmadınız diyen çok kişi oldu. Ancak Mehmet Emin Tuncay ‘ben Azdavay’a hizmet etmek istiyorum, kendimi Azdavaylılara emanet etmek istiyorum’ dedi. Kendisine hayırlı olsun diyor tekrar başarılar diliyorum.  Bu ülke çok kutuplaştı. Bu ülke mevcut iktidar nedeniyle senlik benlik oldu. Öncelikle bunu yıkmamız gerekiyor. Az önce Azdavay caddelerinde onlarca esnafımızla selamlaştık. Onlara selam verirken AKP’li mi, MHP’li mi, İyi Partili mi, CHP’li mi diye bakmadık. Her Azdavaylı, çocukları iyi bir geleceğe sahip olsun diye gayret ediyor. Bir anne kucağında çocuğuyla çalışıyor, 20 yaşında üniversite mezunu gencimiz iş bulamamış babasının yanında ekmeğini çıkarıyor. Durum böyleyken şu AKP’li, bu MHP’li, o İyi Partili deme lüksümüz yok. Ortak paydamız Azdavaylılık.  Vicdanınıza şunu sorun; Bu Azdavay’ı bir adım ileri kim götürür? Bence Mehmet Emin Tuncay götürür. Önce Azdavay, sonra Kastamonu, sonra ülkemiz daha huzurlu günlere kavuşacak”

Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı ise Azdavay’ın, Kastamonu’nun ve Türkiye’nin park, kaldırım yapmaktan çok daha fazlasına ihtiyacı olduğunun altını çizdi.

AK Parti iktidarının birbirine düşmanca bakan bir toplum yarattığını vurgulayan Hasan Baltacı, “31 Mart’a kadar Mehmet Emin Tuncay Azdavaylılara emanettir. 31 Mart’tan sonra ise Azdavay’ın her sokağı, mahallesi Mehmet Emin Tuncay’a emanet olacak. Dürüst, adil, vicdanlı bir belediye başkanı olacak. Azdavay’ı geleceğe taşıyacak. Azdavay’ı gelecek kuşaklara daha iyi yerlerde emanet edeceğiz. Azdavay ile ilgili hayallerimizi, planlarımızı, ne yapacağımızı Mehmet Emin Tuncay önümüzdeki 60 gün boyunca sizlere, Azdavaylılara anlatacak. Yapılacak her çalışmada sizlerin alın teri olacak, Bu konuda kendisine güveniyorum. Biz ülke olarak birlikte çalışıp, birlikte üretmeyi çoktan unuttuk, unutturdular. Kendi ortak ideallerimize, kendi ortak hayallerimize birlikte emek harcamayı çok uzun zaman önce unuttuk. Belediye başkanı olabilir ilçenin bir köşesine park, bir caddesine kaldırım yaparsınız ama bundan daha ötesine ihtiyaç var. Bugün Türkiye bir ekonomik kriz yaşıyorsa, aynı zamanda bir hukuk krizi yaşıyor, aynı zamanda bir demokrasi krizi de yaşıyor. Bir birine düşmanca bakan bir toplum yarattılar ve biz o günlerden geçiyoruz. Bir adım ileri gidemiyoruz. Birlikte üretemeyenler, birlikte paylaşamazlar. Bu seçime sadece bir yerel seçim gözüyle bakılmamalıdır. Sadece bir belediye başkanı seçeceğiz diye bakmayın. İki parti ittifak yaparak aday belirledik. Bende millet ittifakının milletvekili olarak bu ittifakın 31 Mart’ta Azdavay’da bir belediye başkanı çıkarmasından son derece mutlu olacağım. Ancak biz burada sadece iki partinin değil, Azdavay’ın ittifakını yapacağız. Azdavay’da hiç kimse kendisini 31 Mart’tan sonra sahipsiz hissetmeyecek. Belediyenin kapısına geldiğinde “ben oy vermedim. Belediyenin kapısına gittiğimde ne diyeceğim” diye düşünmeyecek. Bu güveni Azdavay’a vereceğiz. Bu bizim elimizde. Mehmet Emin Tuncay çok önemli bir adım attı. 32 senelik belediyecilik kariyerini Kastamonu’da taçlandırmak varken Azdavay’a memleketine geldi. Azdavay’ı el birliğiyle kalkındırmak ve geleceğe taşımak bizlerin elinde. Eskisi gibi birlikte ağlayıp, birlikte güleceği bir geleceği birlikte inşa edeceğiz. O koltukta oturacak kişi Azdavay’ı sarıp sarmalayacak kişi olmalıdır, olacaktır. Bu seçime sadece projeler üzerinden bakmayın.  Aslında gülmeye, bir birimize güvenmeye çok ama çok ihtiyacımız var. Kaldırım yapılır, kanalizasyon yapılır, park yapılır. Ele  ele verirsek herşey yapılır. Ama önce bir birimize gönüllerimizi açmamız gerekiyor. Kimseye şucu bucu diye bakamayız, bakmamalıyız. Artık önümüze bakacağız, çocuklarımızın geleceğine bakacağız. Aynı kahvede vakit geçiren, çocuklarını aynı okullara gönderip aynı hastaneden hizmet alanlarız. Biz büyük bir kalabalığız. Bölünmeye parçalanmaya asla gerek yok. Mehmet Emin Tuncay sizlere emanet, Azdavay bize emanet.” diye konuştu.