“OSB gelişimimizi çok etkiledi”

Tosya Organize Sanayi Bölgesi'nde bacası tüten 18 işletmeden birisi olan ve bBirçok ülkeye kapı ihraç eden Tosya Sedef Ahşap, 70 çalışanı ile bil ve ülke ekonomisine önemli katkıda bulunuyor.

14 SEDEF AHŞAPİşletmeci Nurettin Koçkan ile ağabeyi Mustafa Koçkan, hafta sonunda Kastamonulu gazetecileri ağırladı. İşletme ile ilgili gazetecilere bilgilendirme yapan Nurettin Koçkan: “Biz daha önce küçük atölyelerde bu işi yapıyorduk. Daha sonra Organize Sanayi Bölgesi gündeme geldi. Hakikaten de burası bizim gelişimimiz açısından çok faydalı oldu. Yukarıda küçük atölyelerde yurtdışından ve Türkiye’den gelen büyük misafirlerimizi ağırlamakta ciddi sıkıntı çekiyorduk. Buraya geldik, imkanlarımız daha iyi burada. Ürünlerimizi daha iyi sergileyebiliyoruz. Onun için bizim için çok faydalı oldu. Yurtdışına açılmamız bakımından da çok etkili oldu. İnşallah daha güzel şeyler olacak” dedi.

Mevcut yerlerin artık yetmez olduğunu, ilerleyen süreçte yerlerini daha da büyüteceklerini ifade eden Koçkan: “Afrika, Libya, Cezayir, Fas, Mali, Nijerya, Azerbaycan, Türkmenistan ve Kazakistan’a ihracatlarımız var. Fabrikamızda şu anda 70 kişi çalışıyor. Aylık yaklaşık 10 bin civarında kapı üretiyoruz” dedi. (kgc)