“Oteli 1 liraya kiraya verebiliriz”

Seydiler’de 1994 yılında dönemin belediyesi tarafından yapımına başlanan ve 1999 yılında yapımı tamamlanan otel binası kötü kaderini yenebilmiş değil. İlçe için giderek kronikleşen ve ağırlaşan bir gündem maddesi haline dönüşen otel binası, ilçe halkının gözünün önünde eriyen bir kanser hastası gibi duruyor.

Bundan birkaç yıl önce “İlçemize bir ekonomik katkı sağlayacaksa ben o oteli 1 TL’ye satarım” diyen Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Şahin, zaman zaman bazı kişilerin otel ile ilgilendiğini, ancak alıcı çıkmadığını söyledi.

Şahin, “İyi niyetli yapılmış, bunu eleştirmiyorum. Ancak çukurda ve iki yol arasında olması yanlış. Orman içi mesire alanımız var, o bölgeye yapılabilirdi. Yıksanız yıkılmıyor da” dedi.

3 milyon liraya mal olan otel, 2000 yılında özel bir turizm şirketi tarafından ancak 6 ay işletilebildi. Otelde 49 normal oda, 2 süit olmak üzere 102 yatak kapasitesi bulunuyor. Yarı olimpik yüzme havuzuna da sahip olan otelde sauna, Türk hamamı, toplantı salonu, restoran gibi kullanım alanları da yer alıyor.

Ancak Akdeniz bölgesi iklimine göre yapıldığı için ısınma sorunu ortaya çıkan otel, yıllardır belediyenin sırtında bir kambur olarak duruyor.

Başkan Şahin, “Seydiler’e ekonomik katkı sağlayacaksa biz bu oteli 1 TL’ye kiralarız veya satarız. Helan bu sözümüzün arkasındayız” dedi. (KGC)