Otogar için servis hizmeti

Kastamonu Belediye Başkanlığı, vatandaşlardan gelen yoğun talepler doğrultusunda şehirlerarası otobüs terminalinde ‘Ring Servis Hizmeti’ başlattı.

Özellikle şehirlerarası yolculuk yapan vatandaşların Kastamonu otogarına geldikten sonra Kuzeykent Mahallesi’ne gece servis hizmeti olmadığı için bölgeye ulaşımda mağduriyet yaşadıkları doğrultusundaki şikâyetleri dikkate alan Belediye Başkanlığı, yeni uygulamaya göre saat 23.30’a kadar hizmet veren Özel Halk Otobüsleri’nin hizmet saatini gece saat 01.00’a kadar uzattı.

Bu kapsamda Özel Halk Otobüsleri şehir merkezinden 00.30’da hareket ederek Kuzeykent Mahallesi ve otogar için hizmet verecek. Ayrıca gece saat 01.00’dan sonra sabah saat 06.00’a kadar da Kastamonu Otobüsçüler Derneği tarafından mevcut halk otobüsleri tarifesi uygulanarak Kuzeykent Mahallesi’ne servis hizmeti verilecek.

Gece servislerinde öğrenci bileti ve tam bilet ayrımı yapılmazken ücret 2,5 TL olarak uygulanacak. Otobüslerin geliş-gidiş saatlerine uygun olarak hizmet verecek olan servisler özellikle Kuzeykent Mahallesi’ne ulaşımda büyük kolaylık sağlayacak.