OYNAMAYANA ATARLAR 0-3

Alacağı bir galibiyetle zirveyle arasındaki puan farkını 3’e düşürecek olan GMG Kastamonuspor, böylesine büyük bir fırsatın daha ayağına kadar gelmiş olmasını hiç mi hiç umursamadığı, bir oyun planının olmamaya devam ettiği maçta, bir de ilk yarı sonunda 10 kişi kalınca Vanspor’a 3-0 gibi farklı bir skorla yenilip taraftarını kahretti.

11 kişiyken de, ilk yarı sonunda 10 kişi kaldıktan sonra da ortaya futbol adına hiçbir şey koyamayan, rakip alanda iki pası yan yana getiremeyen, 90 dakika boyunca, o da 2-0 geriye düştükten sonra, sadece ve sadece bir tek pozisyon üretebilen kırmızı-siyahlılar, hafta sonu toplanıp maça çıkan, sıradan bir amatör takımdan farksızdı.

Bu yenilgiyle 22 puanda kalan, aynı kafayla gittiği sürece, bir ara taraftarını umutlandırdığı zirve yarışı gibi bir derdi bulunmayacak olan GMG Kastamonuspor’un sezon başında hedeflediği ligde kalma  hedefiyle ilgili puan farkı ise, 3 puanı silinen Elazığspor’un haftalar sonra elde etmeyi başardığı galibiyetle 11’e düştü!

MAÇTAN DAKİKALAR:

İLK DEVRE

DAKİKA 2:Gelişen Vanspor atağında, Emrah topu soldan ceza sahasına gönderdi. Batuhan ön direkte topu yandan auta gönderdi.

DAKİKA 9: Bir başka Vanspor atağında, GMG KSK defansında bir anlık hata sonucu Mehmet, kaleci İsmail ile karşı karşıya kaldı. Boş pozisyonda topu kaleye gönderemeden Faruk araya girerek Mehmet’in pozisyonunu bozdu, top yandan auta çıktı.

DAKİKA 21: Vanspor’un kazandığı serbest vuruşta, Emrah topu ceza sahasına gönderdi. Samet’in kafa vuruşunda kaleci İsmail topu son anda güçlükle kornere çeldi.

DAKİKA 32: Bir başka Vanspor atağında, Serdar sağdan ceza sahasına girdi. Üst üste şık çalımlarla kaleci İsmail ile karşı karşıya kaldı. Vuruşunda top yan direkten oyun alanına geri döndü.

DAKİKA 41: Kastamonuspor defansında Faruk Öcal topu Batuhan Er’e kaptırdı. Batuhan Er kaleciyle karşı karşıya kalacağı anda Faruk rakibini çekerek düşürdü. Karşılaşmanın hakemi Faruk’a kırmızı kart gösterdi.

İKİNCİ DEVRE

DAKİKA 60: GMG KSK, maçtaki ilk etkili atağını buldu. Metincan’ın köşe vuruşunda ceza sahasına gelen topa Özgür’ün kafa vuruşunda meşin yuvarlak yandan auta gitti.

DAKİKA 64: Vanspor atağında Oktay’ın ara pası ile Batuhan kaleci İsmail’le karşı karşıya kaldı. Bu pozisyonda Batuhan topu kontrol edemedi.

DAKİKA 73 GOL: Gelişen bir başka Vanspor atağında, Barış topu soldan kale içine ortaladı. Tunç’un bomboş pozisyonda yaptığı kafa vuruşunda meşin yuvarlak ağlarla buluştu. (0-1)

DAKİKA 80 GOL: GMG KSK defansında Özgür’ün hatalı geri pasında Tunç topa sahip oldu. Kaleci İsmail ile karşı karşıya kalan Tunç’un şık vuruşunda fark ikiye yükseldi. (0-2)

DAKİKA 84: GMG KSK’nın ender gelişen ataklarından birisinde, Yusuf ceza sahası içinde kaleci ile karşı karşıya kaldı. Vuruşunda top üstten auta gitti.

DAKİKA 88 GOL: Vanspor’lu Serdar soldan ceza sahasına girdi. Ortada boş pozisyondaki Tunç’u gördü. Tunç ise olması gerekeni yaparak skoru 3-0’a getirdi. (0-3)