Özay’dan haber yok

  • Kastamonu’dan arkadaşlarıyla Ayancık’a giden ve girdiği denizde akıntıya kapılarak gözden kaybolan 18 yaşındaki Özay Yazıcı’dan halen bir haber yok. Yazıcı’nın bulunması için dün de havadan ve denizden arama çalışmaları yürütüldü.

 

Sinop’un Ayancık ilçesinde önceki gün denize giren 3 arkadaş akıntıya kapıldı. 2 kişi çevredekiler tarafından kurtarılırken, Özay Yazıcı (18) kayboldu. Yazıcı’yı arama çalışmaları devam ediyor.

Olay, önceki gün öğleden sonra, ilçenin Ünlüce köyündeki Çamurca Plajı’nda meydana geldi. Kastamonu‘dan ilçeye gezmeye gelen 3 arkadaş, sıcaktan bunalıp, serinlemek için denize girdi. Bir süre sonra 3 kişi akıntıya kapılıp çırpınmaya başladı. Durumu fark eden çevredekiler, suyun üzerine can simidi atarak 3 kişiden 2’sini kurtarmayı başardı. Özay Yazıcı ise bir süre sonra gözden kayboldu.

İhbar üzerine bölgeye sağlık, polis ve sahil güvenlik ekipleri sevk edildi. Denizden kurtarılan ve kimliği henüz bilinmeyen 2 kişi, yapılan ilk müdahalelerinin ardından Ayancık Devlet Hastanesine kaldırıldı. Tedaviye alınan 2 kişinin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.
Bölgeye gelen polis kurbağa adamlar, Özay Yazıcı’yı bulmak için arama çalışması başlattı.(İHA)