Özcan: Yalnız bırakıldım

GMG Kastamonuspor’da başkanlık görevini Enes Ege Aygün’ü devreden Erkan Özcan, önceki akşam sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınlanan Ajans 37 programına katılarak önemli açıklamalarda bulundu.

Yaklaşık 2,5 saat süren programda Erkan Özcan, yaptığı değerlendirmelerde yalnız bırakıldığını ve sözlerin yerine getirilmediğini yineledi.

“BEN İSTEMESEM KİMSE BAŞKANLIKTAN BENİ İNDİREMEZDİ”

Erkan Özcan’ın programda yaptığı bazı açıklamaları şöyle:

“Ben gitmek istemesem hiç kimsenin beni kulüp başkanlığından indiremezdi. Ben inat edip şampiyon olma ihtimalini düşünerek Haziran ayına kadar beklesem ve takım 1. Lig’e yükselemeseydi takım batardı. Ben bunu düşünerek ve kulübün önünü açmak için istifa ettim.

“SÖZLERİMİ TUTTUM”

“Göreve ilk geldiğimde ‘play-off oynarız’ dedim. Bu takım geçen yıl play-off oynadı. Bu sezon ise bıraktığım notada liderin 5 puan gerisinde 3’üncü sırada yer alıyordu. Yani şampiyonluk iddiası olan bir takım bıraktım. Bütün verdiğim sözleri tuttum. Seçim meydanlarında halktan oy isteyen siyasilerde verdiği sözleri tutsun.

“KAYIT DIŞI BORÇLAR ORTAYA ÇIKTI”

“Ben ilk takımı 4 milyon 200 bin TL borcu var diye devralmıştım. Onun için kimseye ihtiyacımız yok diye açıklama yapmıştım. Sonradan kayıt dışı borçlarla birlikte kulübün borçları 12 milyon TL’ye yükseldi. Onun için sıkıntılar yaşadık.

“TAKIM MALİYETİMİZ GRUPTA İLK 10’A GİRMEZ”

“Cengiz Aygün ‘2 grupta en fazla para harcayan 5-6 takımdan bir tanesiyiz’ demişti. Bu doğru değil. Bizim takımımız Kırmızı Grup’ta maliyet olarak ilk 10’a girmez. 3 milyon TL’ye transfer yaptık, 12 galibiyet için 1milyon 200 bin TL prim ödedik, bundan sonra da maksimum 1 milyon 200 bin TL daha pirim ödenir. Yani toplamda 5 buçuk milyona sezonu tamamlamış olur.

“KİMSE LAFIMIN ÜZERİNE LAF SÖYLEMESİN”

“Biz karşılık beklemeden bu kulübe hizmet ettik. Halktan iyi tepkiler var ama şehri yöneten, tabiri caizse kodamanlarda Erkan Özcan’a yönelik bir rahatsızlık oldu. Tasma takamadılar bize. Yönlendiremediler. Siyasete alet edemediler. Kendi istedikleri şekillere sokamadılar. Ufak sürtüşmeler oldu. Gerektiği şekilde hepsinin ağızlarının payını verdik. Benim bu açıklamalarıma cevap verirlerse bu sefer daha farklı şekilde cevap veririm. Daha farklı bildiklerimi konuşurum. Bu sefer siyasete harbiden girerim. Kimse lafımın üstüne laf söylemesin. Oturduğu yerde otursun.

“BU TAKIMA BU LİGDE KALMAK BİLE LÜKS”

“Kastamonuspor’un son 1 yılında Cengiz Aygün’ün büyük destekleri ile Erkan Özcan’ın kendi cebinden harcadığı, bunu borç olarak yazmışımdır açık yüreklilikle söylüyorum. Yönetim ve esnaftan gelen cüzi yardımlarla ayakta kalan bir kulüp var. Herkes eleştiri yaparken bunu unutmasın. Stadyuma bile gelip 10 lira, 20 lira vermeyen taraftar eleştirirken bunları unutmasın. Geçtiğimiz sezon şampiyonluğa oynarken ne bir bürokrat nede bir siyasetçi kulübe gelmedi. Gece yaptık 51 kişi katıldı. SMS kampanyası yaptık, 3 bin kişi katıldı. Siz diyorsunuz ki ‘bu takım şampiyon olsun 1. Lig’e çıksın.’ Ben de diyorum ki, bu takıma bu ligde kalmak bile lüks. Çünkü sahipsiz bir takım ve sahipsiz bir şehir.

“KASTAMONUSPOR İÇİN KENDİMİ FEDA ETTİM”

“Siyasiler o vaatlerle nasıl o koltuklara oturdularsa verdikleri sözleri tutsunlar. Ben başkanlık makamından gurur yapıp kalkmazdım. Niye kaktım Kastamonuspor’un bugün lanse edilen 18 milyon TL’lik borcu sıfırlansın diye. Çünkü bunu sözünü aldım. Kendi gururumu hiçe saydım Kastamonuspor için kendimi feda ettim. Kastamonuspor üzerinden veya başka bir şeyler üzerinden söz verip başa gelenler, seçim kazananlar lütfen vermiş oldukları sözleri tutsunlar. Bana verdikleri sözleri tutmadılar, inşallah şimdi tutarlar.”