Özcan’dan Aygün’e teşekkür; “Karamsarlığımız bitmiştir”

  • Kastamonuspor 1966 Kulüp Başkanı Erkan Özcan, yaptığı açıklamada kulübe büyük destek veren Cengiz Aygün’e teşekkür etti. Aygün sayesinde şu anda ligde mücadele edebildiklerini söyleyen Erkan Özcan, isim değişikliği konusunun kulübün şirketleşmesi ya da satışı anlamı taşımadığının bilinmesini istedi.
  • Erkan Özcan, “Cengiz Aygün, günün 24 saati bize ışık tutmuştur. Bazen en büyük başarı hikayeleri en karamsar olduğumuz anlarda gerçekleşir. Karamsarlığımız bitmiştir. Şimdi başarma zamanı. Başarı için herkese ihtiyacımız var. Biz elimizden geleni yaptık. Şimdi sıra sizde. Tek istediğimiz dualarınız ve stadyumu doldurmanız” dedi.

 

Kastamonuspor 1966 Kulüp Başkanı Erkan Özcan, kulübe isim sponsoru olan Gün Medya Grubu’nun sahibi Cengiz Aygün’e teşekkür etti.

Yeni ismiyle GMG Kastamonuspor’a büyük destek veren Cengiz Aygün ve Aygün ailesine teşekkür ettiğini belirten Erkan Özcan, “Zorlu bir transfer dönemi geçiren kulübümüz transferin son günlerinde Gün Medya Grubu’nun destekleri ve isim hakkı sponsorluk anlaşmasıyla gerekli takviyeleri yapabilmiş ve lige sağlam adımlarla devam edebilmişti. Bu sponsorluk anlaşmaları gereği kulübümüzün ismi de GMG Kastamonuspor olmuştur” dedi.

Türkiye’de bir çok kulübün Cengiz Aygün ile sponsorluk anlaşması yapmak için çalışma yürüttüğüne de dikkat çeken Erkan Özcan, “Onursal başkanımız Cengiz Aygün ve ailesi bu taleplerin çok çok üzerinde bir sözleşmeyle memleketleri Kastamonu’nun takımı olan Kastamonuspor’a yardım etmeyi tercih etmiştir” diye konuştu.

Bu isim değişikliğinin bir şirketleşme olarak algılanmamasını da isteyen Erkan Özcan, şöyle konuştu:

“Taraftarımız bilmelidir ki; bu isim değişikliği, bir şirketleşme veya kulübün satışı olarak algılanmamalıdır. Kulübümüz yine dernek statüsünde, tüm Kastamonulular’a ait olan bir kurum olarak yola devam etmektedir. İsim değişikliği hakkında aldığımız çok olumlu görüşlerin yanında, olumsuz görüşler de illa ki olabilir. Ama öncelikle tüm kamuoyu bilmelidir ki; eğer Gün Medya Grubu ile yapılan isim hakkı sözleşmesi olmasa ve Cengiz Aygün abimizin sözleşme haricinde, her hafta sistematik olarak kulüp ihtiyaçları için yaptığı maddi yardımlar olmasa, kulübümüz şuan ligde U19 takımında mücadele eden gençlerden kurulu bir takımla mücadele edip belki bir averaj takımına dönebilir,  tesisler kapanabilir, sağlam bir yönetim bile oluşturulamayabilirdi. Eğer her hafta gol sevinci, galibiyet sevinci yaşıyorsak bunda hem forma,  hem isim hakkı,  hem reklam panoları sponsorumuz olan Gün Medya Grubu’nun büyük fedakarlığı gözardı edilmemelidir. Tüm Kastamonuspor taraftarları adına Cengiz Aygün ve ailesine teşekkürü bir borç biliriz.  Bizler görevimizi yerine getirmeye devam edeceğiz. Herkesin herşey bitti, Kastamonuspor bitti dediği günlerin son anlarında yönetim olarak ligi ilk 5’te tamamlayabilecek bir takım kurduk. Bunu yaparken hem maddi hem manevi en büyük destekçimiz Cengiz Aygün, günün 24 saati bu oluşumda en tecrübelimiz olarak bize ışık tutmuştur. Bazen en büyük başarı hikayeleri en karamsar olduğumuz anlarda gerçekleşir. Karamsarlığımız bitmiştir. Şimdi başarma zamanı. Başarı için herkese ihtiyacımız var. Biz elimizden geleni yaptık. Şimdi sıra sizde. Tek istediğimiz dualarınız ve stadyumu doldurmanız.”