Özel Anadolu sağlık hizmetini sürdürecek

Koronavirüsle mücadele kapsamında tüm kamu ve özel sağlık kuruluşları, sokağa çıkma kısıtlamasının dışında tutuldu. Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi, tam kapanma uygulamasının geçerli olacağı 29 Nisan – 17 Mayıs tarihleri arasında kesintisiz poliklinik hizmeti vermeye devam edecek.

 

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine 17 günlük tam kapanmayla ilgili genelge gönderdi. Bakanlığın yayımladığı genelgeye göre, hafta içi, hafta sonu ayrımı olmaksızın 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’da başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’te sona erecek şekilde tam zamanlı sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Başta sağlık kuruluşları olmak üzere, bazı kurum ve kuruluşlar sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak. Sokağa çıkma muafiyetini kötüye kullananlar hakkında ise idari ve adli yaptırımlar uygulanacak.

“Koronavirüs ile Mücadele Kapsamında Sokağa Çıkma Kısıtlamaları – Yeni Kısıtlama ve Tedbirler” genelgesi kapsamında Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi, tam kapanma uygulamasının geçerli olacağı 29 Nisan – 17 Mayıs tarihleri arasında 08.30-17.30 saatlerinde kesintisiz poliklinik hizmeti vermeye devam edeceğini açıkladı.

Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi’nden konuyla ilgili olarak şu açıklama yapıldı: “Ülkece geçtiğimiz bu zor dönemde tüm sağlık ekibimizle, Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi olarak ülkemiz ve ilimiz için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Değerli Kastamonu halkı, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu tarihlerde de kesintisiz sağlık hizmeti alabilmeniz adına resmi tatil günleri hariç tüm polikliniklerimizle hizmetinizde olmayı sürdüreceğiz. Resmi tatil günleri ise acil servisimiz ve yataklı tedavi hizmetlerimiz kesintisiz devam edecektir. Hastanemiz yine Cumartesi günü saat 13.00’a kadar poliklinik hizmeti vermeyi sürdürecektir.

Sokağa çıkma yasaklarında hastalarımız muayene randevusu alarak kısıtlamadan muaf sayılmaktadır. Hastanemizden alınacak randevu sonrası hastaya muayene detaylarını belirten bir mesaj gönderimi yapılacağından; Kişiler, muayene, kan tahlilleri, görüntüleme tetkikleri, doğum veya ameliyatlarını hastanemize gelerek yaptırabilir. Ancak şunu da özellikle belirtmek isteriz ki; Devletimizin hastalarımız için tanımış olduğu bu hakkı suistimal etmek isteyenlerin, gerçek hastaların hakkını gasp edeceğini ve onların tedavi sürelerini uzatacağını bilmelerini isteriz. Koronavirüs pandemisinde tüm önlemlerin alındığı hastanemizde, güvenle tedavilerinizi olabilirsiniz. Sağlığınızı ihmal etmeyin.”