Özel Anadolu’dan çifte ziyaret

Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Recep Dinler ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. İsmail Kırgeç, Kastamonu Vakıflar Bölge Müdürü Erdal Pınar ve Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı Oğuz Fındıkoğlu’nu ziyaret etti.

Kastamonu Vakıflar Bölge Müdürü Erdal Pınar, ziyaretten duyduğu mutluluğu ifade ederek Recep Dinler ve Dr. İsmail Kırgeç’e, Kastamonu Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün çalışma alanları ile yapılan vakıf çalışmaları hakkında bilgi verdi. Türkiye’deki en eski ‘Vakıf’ senedinin Erzurum’un Pasinler ilçesinde 1048 tarihinde bulunduğunu ve Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün logosunda yer aldığını belirten Bölge Müdürü Erdal Pınar, ülkemizdeki vakıf olgusunun çok eski tarihlere gittiğine dikkat çekerek Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün bu değerli miraslara tarih boyunca sahip çıktığını ve sahip çıkmaya da devam edeceğini belirtti.

Kastamonu’da çok değerli vakıf eserlerinin olduğunu vurgulayan Pınar, Kastamonu ve bölgesindeki vakıf eserlerininbir birtespit edilerek restorasyonlarının yapılıp halkın hizmetine sunulduğunu söyledi.

Recep Dinler ve Dr. İsmail Kırgeç, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı Oğuz Fındıkoğlu’nu da ziyaret etti.

Ziyarette KATSO Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, Dinler ve Kırgeç’eKATSO’nun çalışmaları hakkında bilgi verdi ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

KATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Gülşen’inde yer aldığı ziyarette, gündeme dair bir süre sohbet eden Recep Dinler ve Dr. İsmail Kırgeç, Kastamonu Vakıflar Bölge Müdürü Erdal Pınar ve KATSO Başkanı Oğuz Fındıkoğlu’na misafirperverlikleri için teşekkür ederek, çalışmalarında başarı diledi.