Özel bireyler için özel etkinlik

default

Taşköprü’de “Engelliler Haftası” dolayısıyla Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığınca Küçüksu mesire alanında engelli bireyler ve ailelerine yönelik program düzenlendi.

Mesire alanında kurulan oyun parklarında engelli bireylerle günün zevkini çıkartan Belediye Başkanı Abdullah Çatal ile birlikte oyun havası eşliğinde eğlenceli dakikalar yaşadılar.

Voleybol maçı ve ikramlarla devam eden etkinlikte İlçe Kaymakamı Çağlar Partal, “Bugün engelliler haftası nedeniyle çocuklarımız ile bir araya geldik.  Bu sefer farklı bir şey yapmak istedik. Çocuklarımızın da eğlenebileceği farklı bir organizasyon ile günün tadını çıkardık. İyi ki de yapmışız çünkü onlarında enerjileri çok yüksek ve bizlere de enerji verdiler. Ben katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Abdullah Çatalda, “‘Sevgi varsa engel yoktur’ diyerekTaşköprü Kaymakamlığımız ve Belediye Başkanlığımızca Engelliler Haftasında düzenlediğimiz etkinliğimiz güzel bir gün ile sonuçlandı. Bir nebzede olsa engellilerimizin yanında olabildiysek ne mutlu. Bizde bundan önce olduğu gibi bundan sonrada engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin yanında olmaya devam edeceğiz. En büyük engel sevgisizliktir. Biz engellilerimizin yanında sevgimizi göstererek devam edeceğiz” diye konuştu.

Engelli birey Burak Karaduman, “Kaymakamımızdan ve Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun bizlere güzel bir gün hazırladıkları için teşekkür ediyorum. Bir dahakinde Konya’ya geziye gideceğiz” derken, engelli birey Özlem Buse Şahin’in annesi Selma Şahinde duygularını şöyle dile getirdi:

“Bugün burada çocuklarımız ve engelli aileleri olarak çok eğlendik.  Çok güzel ortam hazırlanarak ve gerçekten çok güzel düşünülmüş bir proje. Bu güzel ortamı hazırladıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Hem kaymakamlığımıza hem de belediyemize teşekkür ediyoruz.”

 

Programa Taşköprü Kaymakamı Çağlar Partal, eşi Seval Partal, Belediye Başkanı Abdullah Çatal ve eşi Nebahat Çatal, Belediye Başkan Yardımcısı Harun Yalçın, Taşköprü Engelliler Bedensel ve Zihinsel Engelliler Yardımlaşma Derneği Başkanı Tevfik Yıldırım,

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Halil Çelik ile engelli bireyler ve aileleri katıldı.

Belediye Başkanı Abdullah Çatal’ın, engelli bireyler ile oyun havası oynaması ortaya renkli görüntüler çıkardı.

 

Hamza Sefa YILMAZ