Özel İdare’yi şok eden karar

  • Hem mağlup sayıldı hem puanı silindi

Bölgesel Amatör Lig 4’üncü Grup’ta mücadele eden İl Özel İdare KHS’ye, Amatör Futbol Disiplin Kurulu’ndan (AFDK) hiç beklenmeyen bir karar çıktı.

Geçen hafta 1926 Bulancakspor maçında futbolcularının darp edildiği gerekçesiyle darp raporu almak üzere futbolcuları hastaneye giden ve ikinci yarıya çıkmayan Kastamonu Özel İdare KHS, AFDK tarafından 3-0 hükmen mağlup sayıldı. Ayrıca 3 puanı da silindi.

AFDK’nın söz konusu raporunda şu ifadeler yer aldı: Kastamonu Özel İdare Köy Hiz. Spor Klb. hakkında; 08.03.2020 tarihinde oynanan 1926 Bulancak Spor- Kastamonu Özel İdare Köy Hiz. Spor Spor Toto BAL müsabakasında başlamış müsabakayı terk ederek talimatlara aykırı harekette bulunulması nedeni ile 3 – 0 Hükmen mağlubiyet cezası ve mevcut puanından 3 puan silinmesi cezası verilmesine karar verilmiştir.

BULANCAK’TA CEZA ALDI

AFDK, Bulancak’a da ceza verdi. Bulancak’a çıkan saha olayları nedeni ile seyredilen görüntülerle toplanan raporlarda göz önünde bulundurularak 1 maç seyircisiz oynama ve bin 500 TL para cezası verilmesine, Bulancak yöneticisi Hakan Alparslan hakkında ceza tayinine yer olmadığına, Bulancak masörü Nihat Gül’e ise rakip takım oyuncularıyla kavga etmesi nedeni ile 60 gün hak mahrumiyeti cezası verilmesine karar verildi.