Özel ve Öcal’dan Milli takıma veda

A Milli Kadın Hentbol Takımı, 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri 6. Grup'taki beşinci maçında Kastamonu Merkez Spor Salonu'nda konuk ettiği Sırbistan'a 36-30 yenildi. Milli takım kariyerini sonlandıran Sevilay İmamoğlu Öcal (fotoğrafta), açıklama yaptı. ( Bilal Kahyaoğlu - Anadolu Ajansı )

Türk hentbolunun yıl isimleri Yeliz Özel ve Sevilay İmamoğlu Öcal, milli takım kariyerlerine önceki günkü karşılaşmayla birlikte nokta koydu. Sporculara müsabaka öncesi Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç ile asbaşkan Mustafa Köklü tarafından plaket verildi.

Milli takım kariyerine nokta koyan Yeliz Özel karşılaşma sonrasında ise Sırbistan’ın çok tecrübeli bir takım olduğunu vurguladı. Milli takımdan övgüyle bahseden Özel, şunları kaydetti:

“Bence çok iyi mücadele ettiler. Umarım daha iyi olacak. Tamamen geleceğe yönelik bir takım. Başarılı olacaklarını düşünüyorum. 15 yaşımdan beri milli takıma gidiyorum ve 27 sene olmuş. 25 sene bu takımın kaptanlığını yaptım. Aşağıdan gelen insanlara da yol açmak lazım. Milli takımı burada bıraktım ama hentbolun kıyısında köşesinde her zaman olacağım. Çünkü hentbol benim yaşam tarzım.”

Milli takım kariyerini sonlandıran Sevilay İmamoğlu Öcal da 1997 yılında ilk kez ay-yıldızlı formayı giydiğini anlattı. Formayı ilk günkü heyecanla taşıdığını dile getiren Sevilay, “Aşağıdan iyi bir jenerasyon geliyor. Biz ablalarımızdan bayrağı devralmıştık, inanıyorum ki gençlerimiz çok daha yukarılara taşıyacaklar. Hentbol çok daya iyi yerlere gelecek. Benim için çok zor ama bu gerekiyordu. Bayrağı devretme zamanı.” şeklinde konuştu.