Özgür Yılmaz Konya kafilesinde

GMG Kastamonuspor’un başarılı oyuncuları Özgür Yılmaz ve Recep Yılmaz, Teknik Direktör Levent Eriş’in şans vermesi halinde perşembe günü oynanacak olan 1922 Konyaspor maçında forma giyebilecek.

Son olarak 10 Ekim tarihinde ligin 4’üncü haftasındaki Mamak maçında oynayan ve sonrasında korona virüs testi negatife dönmeyen 34 yaşındaki başarılı kademe oyuncusu Özgür Yılmaz’ın, Konya deplasman kafilesinde olduğu öğrenildi.

Yaklaşık 50 gündür sahalardan uzak kalan deneyimli defans oyuncusu son testinin de negatif çıkması halinde sahada yer alabilecek. Son testinin negatif çıkmasını takiben TFF’ye yazı gönderecek olan kırmızı-siyahlı ekipte, bir aksilik olmadığı takdirde ve Teknik Direktör Levent Eriş şans verirse Özgür Yılmaz’ın tekrar yeşil sahalara kavuşacağı öğrenildi.

RECEP YILMAZ’IN CEZASI TAMAMLANDI

Sarı kart cezalısı olduğu için Sivas Belediyespor deplasmanında forma giyemeyen Recep Yılmaz’ın cezası tamamlandı. Sol bekte görev yapan Recep Yılmaz da Konyaspor maçında sahadaki yerini alabilecek.

GMG Kastamonuspor savunması bir eksikle özlenen görüntüsüne kavuşmuş olacak. Hakan Olkan (sağ bek), Faruk Öcal, Özgür Yılmaz, Recep Yılmaz (sol bek) savunma dörtlüsünün daha iyi bir kademe örneği sergileyeceği tahmin ediliyor. Öte yandan şu anda izolasyon gününün dolmasını bekleyen Hakkı Can Aksu’nun da ilerleyen haftalarda takıma katılmasıyla birlikte, Faruk Öcal’ın orta sahada görev alabileceği bir rotasyona da kırmızı-siyahlılar sahip olabilecek.

GMG Kastamonuspor da korona virüse yakalanmanın faturasını ciddi anlamda ödedi. Transfer yasağının açılmamasından dolayı dar bir kadroyla mücadele eden GMG Kastamonuspor’da bir oyuncunun yokluğu bile gerçek anlamda hissediliyor. Bir de kademenin en önemli oyuncularından Özgür Yılmaz gibi bir ismin 50 günü aşkın bir süredir olmayışı sonuçlara da olumsuz yansıyor.

Bu süreçte birçok takım korona virüsün olumsuz etkisini yaşadı. Kırmızı-siyahlı temsilcimizin koronadan dolayı ertelenen bir maçı şu zamana kadar olmazken birçok takımın birden fazla maç eksiği bulunuyor. Koronaya yakalanan takımlar hem fiziksel hem de mental olarak yıpranıyor. Kulüplerin korona virüs için daha sıkı önlemler alması şart gibi gözükürken, futbol otoriteleri ‘Koronaya yakalanmayan sezonu sırtlar’ yorumunda bulunuyor.