ÖzKastamonu TV öğrencilerle buluştu

Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencileri tarafından Kastamonu’nun yöresel zenginlikleri ve yerel kültürünün tanıtımına ilişkin düzenlenen etkinliğe ÖzKastamonuTV ismiyle sosyal medya fenomeni Muhammed Ali Sağlar konuşmacı olarak katıldı.

Etkinliğe, dersin sorumlusu Doç. Dr. Zübeyde Süllü, Dr. Öğretim Üyesi Sezen Gürüf Başekim, Dr. Öğr. Üyesi Veysel Karani Şüküroğlu ve çok sayıda öğrenci dinleyici olarak katıldı.

Sağlar, etkinlik kapsamında hem Kastamonu yöresel ürünlerini tanıttı hem de Kastamonu Şivesi ile çektiği videolardan bahsetti. Soyut ve somut düzeyde Kastamonu’nun zenginliklerini tanıtmayı amaçladığını, bunun için de yerel şiveyi ve kültürü ön plana çıkarttığını söyleyen Sağlar, öğrencileri sosyal medyada içerik üretimi konusunda da bilgilendirdi.

Etkinliğin bir bölümünde öğrencilerin hazırladığı stantta yer alan Taşköprü sarımsağı, siyez buğdayı, siyez simidi, çekme helva, kel simit ve yerel Kastamonu dokumaları ile el işleri öğrencilere Kastamonu Şivesi ile tanıtıldı. Söyleşi sonunda, Dr. Öğr. Üyesi Veysel Karani Şüküroğlu tarafından Muhammed Ali Sağlar’a hediye takdim edildi.

 

Büşra Sarıdoğan