Öztürk, teklifini geri çekti

Aydın: İstişare Kurulumuzda değerlendirilecek

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Kastamonu adının ‘Gazi Kastamonu’ olarak değiştirilmesi için Meclis’e verdiği kanun teklifini dün verdiği dilekçeyle geri çekti.

Bu gelişme üzerine bir açıklamada bulunan MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, hassasiyeti bulunan konunun tartışma malzemesi yapılmaya çalışıldığını belirtti ve kanun teklifinin istişare kurulunda değerlendirilip Kastamonuluların görüşü alındıktan sonra verilecek karara göre hareket edilmek üzereÖztürk tarafından geri çekildiğini söyledi.

 

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Kastamonu adının ‘Gazi Kastamonu’ olarak değiştirilmesi için Meclis’e verdiği kanun teklifini dün verdiği dilekçeyle geri çekti.

Bu gelişme üzerine bir açıklamada bulunan MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, hassasiyeti bulunan konunun tartışma malzemesi yapılmaya çalışıldığını belirtti ve kanun teklifinin istişare kurulunda değerlendirilip Kastamonuluların görüşü alındıktan sonra verilecek karara göre hareket edilmek üzere Öztürk tarafından geri çekildiğini söyledi.

Aydın’ın açıklaması şöyle:

“Kastamonu ve Kastamonulular için son derece hassasiyete sahip bir konu olan şehrimizin isminin değiştirilmesi konusu sırf şahsımla siyasi polemiğe girmek ve siyasi gündem yaratmak isteyen CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin tarafından siyasi üsluba yakışmayan ve şahsımı hedef alan yakışıksız ifadeler ile tartışma konusu yapılmaya çalışılmıştır.

Şehrimiz için hassasiyet arz eden böyle önemli bir konunun bu şekilde siyasi polemiğe alet edilmeye çalışılması ne şahsımın ne de saygıdeğer Kastamonu halkının kabul edebileceği bir durum değildir.

Bu nedenlerle böyle önem arz eden bir konunun, 15.12.2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan İl İstişare toplantısında değerlendirilmek ve Kastamonu halkımızın da bu konudaki görüş ve önerilerini aldıktan sonra verilecek olan nihai karara göre hareket edilmek üzere; MHP Kırıkkale Milletvekili Sayın Halil Öztürk tarafından verilen kanun teklifi de bugün itibari ile geri çekilmiştir.

Kamuoyuna saygı ile arz olunur.”