Pandemi gölgesinde yemin töreni

  • Gölköy 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı pandemi döneminde ilk kez yemin törenine ev sahipliği yaptı. 31. Dönem temel askerlik eğitimlerini tamamlayan Uzman Erbaş Kursiyerler için düzenlenen yemin törenine protokolden ise sadece Vali Avni Çakır ve Mülkiye Başmüfettişi Ali Ekici katıldı. Yemin eden askerlerin aileleri de tedbirler kapsamında törene davet edilmedi.

Gölköy 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı’nda 31’ inci dönem temel askerlik eğitimini tamamlayan Jandarma Uzman Erbaş Kursiyerler için yemin töreni düzenlendi.

Törene Vali Avni Çakır, Mülkiye Başmüfettişi Ali Ekici, Kastamonu 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanı Mehmet Çelik, 1’inci Jandarma Eğitim Tabur Komutanı Jandarma Albay Ahmet Demirel ve askeri personel katıldı.

Uzman erbaş kursiyerler adına Jandarma Uzman Onbaşı Tolgahan Gür’ün konuşmasıyla başlayan tören, “Komando olmak onurumdur” isimli şiirin okunması, kursiyerlerin and içmesi, 1’inci Jandarma Eğitim Tabur Komutanı Jandarma Albay Ahmet Demirel’in konuşması ve 5’inci Jandarma Eğitim Alay Komutanı Jandarma Albay Mehmet Çelik’in konuşmasıyla devam etti.

Programın devamında 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı gösteri takımının faaliyetlerini icra etmesinin ardından, tören geçişinin ardından program sona erdi.

Pandemi döneminde gerçekleşen ilk yemin töreninde kursiyerlerin aileleri tedbirler kapsamında çocuklarının bu anına şahitlik edemedi. Törene Vali Avni Çakır ve Mülkiye Başmüfettişi Ali Ekici’nin dışında protokol üyeleri de katılmadı.