Parçal’dan Maslak bilgilendirmesi

İGM Başkanı Güray Parçal: “İnşallah, Maslak Kastamonu Yeni Küçük Sanayi Sitesi 2020 yılı bütçesine konulacak. Bizim kooperatifimizde Türkiye’de kamulaştırma çalışmalarına başlayan ilk proje.

 

İl Genel Meclisi bütçe görüşmeleri dünkü oturumla devam etti. Toplantıda Özel Kalem Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü ile Sosyal İşler Müdürlüğü Gider Bütçesi meclisin bilgisine sunuldu.

Toplantı öncesinde dün sabah Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal’a gerçekleştirdikleri ziyaret hakkında bilgi veren İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal, şunları söyledi:

“İnşallah Maslak Kastamonu Yeni Küçük Sanayi Sitesi 2020 yılı bütçesine konulacak. Bizim kooperatifimizde Türkiye’de kamulaştırma çalışmalarına başlayan ilk proje. Rize daha başlayamamış. 2 proje programda. Özel İdare’nin işçi farkları ve tazminatlarla ilgili rahatsızlıklarını da ilettik. Onlarla ilgili Sayın Valimiz Bütçe Genel Müdürü’nü arayacak. Onunla ilgili de bir çalışma yapacaklar. KÖYDES ile ilgili rahatsızlığımızı söyledik. Paranın dağıtım kısmında eski sisteme geçilmesini, mevcut durumundan rahatsız olduğumuzu söyledik. Merkeze verilen paralarda sıkıntılı olduğunu, 15 Kasım’dan sonra verilen paralarla yeterli çalışma yapamadığımızı, havaların iyi gitmesi sayesinde çalışma yapabildiğimizi ifade ettik. KÖYDES paralarının ödenmesi konusunda eksiğe dönülmesini talep ettim. Bu konuda inceleme yapacaklarını söylediler.”

Toplantının devamında bütçe görüşmelerine geçildi. Özel Kalem Müdürlüğü gider bütçesi 350 bin TL, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü gider bütçesi 31 milyon 108 bin 714 TL ve Sosyal İşler Müdürlüğü gider bütçesi 296 bin TL olarak meclisin bilgisine sunuldu.