Pegasus destek bekliyor

PegasusHavayolları Bölge Sorumlusu Erdem Gerçek, Kastamonu programı kapsamında Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) hizmet binasını ziyaret etti. Beraberinde Kastamonu Genç Girişimciler Derneği (KASGEG) Genel Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu ile birlikte KGC’ye gelen Gerçek, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Yılmaz ile bilgi alışverişinde bulundu.
Eşi aslen Kastamonu Ağlılı olan Erdem Gerçek, bu nedenle Kastamonu’ya özel bir ilgisi olduğunu söyledi. Kastamonu’ya gerçekleştirilen ilk uçuş gününde, kış döneminde uçuşların olup olmayacağı yönünde kesin bir açıklama yapılmamasına rağmen, kış döneminde de uçuşlara devam edeceklerini ifade eden Gerçek: “Kış dönemi olması nedeniyle yolcu sayılarında biraz düşüş görünüyor. Şu anda Pegasus olarak yeni bir kampanyayı daha başlatmış bulunuyoruz. İstanbul’a 29,99’a yolcu taşıyacağız. Yetkilileri ve bazı kurumları ziyaret ediyoruz. Kampanyamız ve yolcu potansiyelimizle ilgili bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Kastamonu’da uçuşlara devam ediyoruz ve açıkçası Kastamonululardan biraz daha destek bekliyoruz” dedi.
DİREKT İZMİR UÇUŞU
GÜNDEME GELEBİLİR
İstanbul dışında başka bir İl’e uçuş olup olmayacağı yönündeki sorumuzu cevaplayan Erdem Gerçek: “Açıkçası şu anda önceliğimiz İstanbul Sabiha Gökçen’i doldurmak. Uçaklar buraya boş gidince, ben yöneticilerime İzmir’i de açalım diyemem, ama tabii ki raporumda bunu belirteceğim. İzmir ile ilgili Kastamonu’dan talepler var. Bu konu ilerleyen süreçlerde gündeme gelebilir” dedi.
Servis konusunda da bilgiler veren Gerçek: “Bir firma ile anlaşma yaptık. İlerleyen süreçlerde servis konusunu daha da düzene sokacağız. İki aya kadar da sivil havacılık bunu onaylayacak. Şu anda bazı organizasyon eksiklikleri var, bazı hatlar yok. O hatları da yakın süreçte oturtacağız. Kastamonu’da ilçelere de servis konusunda bazı çalışmalarımız olacak. Bunlar yaz sezonunda olacak işler” diye konuştu.
Pegasus’un 17 Mayıs 2015 tarihinden bugüne kadar Kastamonu’ya 64 uçuş gerçekleştirdiğini, bu uçuşlardan sadece 2’sinin iptal olduğunu söyleyen Gerçek: “Bu iptaller de Sabiha Gökçen’den kaynaklı iptaller oldu. Yani Kastamonu’daki ‘sis’ten kaynaklı bir iptalimiz şu anda söz konusu değil. Uçuşlarımızın genellikle öğlen ve öğleden sonra olması bunun nedeni olabilir” dedi.
Uçuş destinasyonları hakkında da bilgiler veren Gerçek: “Destinasyonlarımız her geçen gün genişliyor. Şu anda 40 ülkede 103 noktaya ulaştık. Kastamonu’yu sadece İstanbul’a değil, tüm dünyaya bağlıyoruz. Bu tüm Türkiye için geçerli, sadece Kastamonu için de değil. Aktarma süreleri özellikle yurtdışında çok uygun” diye konuştu.
PEGASUS’UN KALMASINI
SAĞLAMAK BİZİM GÖREVİMİZ
KASGEG Genel Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu ise Pegasus’un Kastamonu’da uçuşlara devam etmesi konusunda ellerinden gelen tüm desteği vereceklerini söyledi.
Küçükşabanoğlu: “Biz halk olarak, iki havayolu şirketinin Kastamonu’da kalmasını sağlamalıyız.
Pegasus’un gelmesine dernek olarak büyük katkımız oldu. Buraya getirmek eyvallah, ama işin takibini yapmak ve burada kalmasını sağlamak da bizim görevimiz. Bundan sonra ne hali varsa görsün diyemeyiz. O yüzden ne olursa olsun Pegasus’un burada kalmasını sağlamalıyız. Biz ne yapabiliriz, ancak köprü vazifesi kurabiliriz, üyelerimizi yönlendiririz, halkta bilinç yaratırız. Zaman zaman bizler istek ve taleplerimizi, önerilerimizi Pegasus’a sunuyoruz. Diyoruz ki öğrencilerle ilgili şunu yapmanız lazım, diyoruz ki Kastamonu’da Pegasus’un kalması için şu aktiviteleri yapmanız lazım. Saat politikasını gözden geçirmeniz lazım. Sadece İstanbul’a uçmayın, şu illere de uçun diyoruz. Özellikle İzmir konusunda çok talep olduğunu söylüyoruz” dedi.
Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Yılmaz ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Zafer Küçükşabanoğlu’nun Pegasus’a destek konusuna katıldığını dile getiren Yılmaz: “Zafer beyin de dile getirdiği gibi, Pegasus’un Kastamonu’da kalıcı olabilmesi noktasında her kesime önemli görevler düşüyor. Bu konuda Kastamonu basını da gerekli desteği vermeye hazırdır” dedi. (KGC)