Pendik’e Kastamonulu başkan yardımcısı

Dadaylı İnşaat Yüksek Mühendisi Tarık Kuru, Pendik Belediyesi’nde belediye başkan yardımcılığı görevine getirildi. Tarık Kuru ile birlikte İstanbul’daki Kastamonulu belediye başkan yardımcı sayısı 5’e yükseldi.

 

2005 yılından itibaren Pendik Belediyesinde çeşitli bölümlerde görev alan geçtiğimiz yıl ise Fen İşleri Müdürlüğüne atanan Tarık Kuru, başkan yardımcısı olarak görevlendirildi. Kuru, teknik başkan yardımcısı olarak görev yapacak.

Öte yandan Kağıthane Belediyesinde Nedret Apaydın, Sultangazi Belediyesinde Nurcan Öztürkmen, Eyüpsultan Belediyesinde İsmail Uysal, Sultanbeyli Belediyesinde Faruk Lafçı ile birlikte Pendik Belediyesinde Tarık Kuru’nun göreve başlamasıyla İstanbul’daki Kastamonulu belediye başkan sayısı 5’e yükseldi.

Aslen Dadaylı olan Tarık Kuru, 1980 yılında İstanbul’da doğdu. 1998 yılında Büyükçekmece Yabancı Dil Ağırlıklı Lisesi’nden, 2003 yılında ise Kocaeli Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi Programında tamamlayarak İnşaat Yüksek Mühendisi oldu. 2003-2004 yılları arasında vatani görevini J.Komando Asteğmen olarak Siirt ‘te tamamladıktan sonra bir süre özel sektörde şantiye şefi olarak çalıştı. 2005 yılında Pendik Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde bölge mühendisi olarak göreve başladı. 2007 yılında Yapı Kontrol işlerinin ayrı bir müdürlükle yürütülmeye başlanmasıyla İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde görevine raportör olarak devam etti akabinde aynı müdürlükte şef ve müdür yardımcısı olarak görev yaptı.  2011 yılından sonra imar ve şehircilik müdürü, yapı kontrol müdürü, bilgi işlem müdürü, ruhsat denetim müdürü, etüd proje müdürü olarak görev yapmış olup; Mayıs 2019 tarihi itibarıyla Fen İşleri Müdürü olarak görevde bulunmaktadır. 2013 yılından beri ise belediye encümen üyeliği devam etmektedir. Aynı zamanda KAS-DER Pendik Şubesi Başkan Yardımcısı olup; evli ve 2 çocuk babasıdır.