Peş peşe karantina kararları

  • Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde peş peşe karantina kararları alınmaya başlandı. Küre Karadonu köyünde 4 kişinin test sonu pozitif çıkınca köy 14 gün karantina altına alındı. İnebolu Akçay, Şeyh Ömer köyü Kahyaoğlu Mahallesi ile Özlüce köylerinde toplam 3 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Bu kişilerle temaslı 35 kişinin de evlerinde karantinaya alındığı öğrenildi.

Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde peş peşe karantina kararları alınmaya başlandı. Özellikle Kurban bayramı süresi içerisinde il dışından büyük bir gurbetçi akınının olduğu ilimizde test sonucu pozitif çıkan vakalar bir bir ortaya çıkmaya başladı. Vaka artışları nedeniyle de bazı yerleşim yerlerinde karantina kararları alındı.

Küre Kaymakamlığı, 4 pozitif vakanın çıktığı Karadonu köyünün 14 gün süreyle karantinaya altına alındığını ve köye giriş çıkışların yasaklandığını duyurdu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Halk Sağlığını korumak ve Koronavirüs (KOVİD-19) salgınının kontrolü amacıyla; son 2 günde ilgili bölgeden 4 adet pozitif vakanın çıkması ve yakın temaslı sayısının fazla olması nedeniyle İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi ile Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 27 ve 72’nci maddeleri kapsamında; İlçemiz Karadonu Köyünün Koronavirüs (KOVİD-19) salgınının kontrol altına alınmasını sağlamak amacıyla; giriş-çıkışlara izin verilmeyerek 06.08.2020 tarih ve 19.00 saati itibariyle 14 gün süreyle karantina altına alınmasına, gerekli tüm güvenlik ve sağlık tedbirlerinin azami derecede alınmasına dair İlçe Hıfzısıhha Kurulu Kararı alınmıştır. Kamuoyuna önemle duyurulur.”

Yine İnebolu ilçemizde de karantina kararı alındı. İnebolu Akçay, Şeyh Ömer köyü Kahyaoğlu Mahallesi ile Özlüce köylerinde toplam 3 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Bu kişilerle temaslı 35 kişinin de evlerinde karantinaya alındığı öğrenildi.