“Pınarbaşı bildirisine imzamı atıyorum”

  • İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Çıvgın, Pınarbaşı’nın sorunlarını dile getiren bildiriden MHP İlçe Teşkilatı’nın imzasının çektirilmesini eleştirdi, “Üç ilçe başkanlığının hazırlamış olduğu bildirinin doğruluğuna inanıyor ve İYİ Parti İl Başkanı olarak imzamı atıyorum” dedi.
  • Çıvgın yaptığı yazılı açıklamada, logo, KOVİD-19 aşısı ve gıda ürünlerindeki fiyat artışı konularına da değindi.

 

 

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Çıvgın, dün yaptığı yazılı açıklamada, Pınarbaşı’nın sorunlarını dile getiren bildiriden MHP İlçe Teşkilatı’nın imzasının çektirilmesini eleştirdi; logo, KOVİD-19 aşısı ve gıda ürünlerindeki fiyat artışı konularına değindi.

Çıvgın, Pınarbaşı konusunda şunları söyledi:

“Geçen hafta, Pınarbaşı ilçemizinCHP,MHP,İYİ Parti ilçebaşkanları ortak bir  açıklamaya  imza atarak bu ilçemizin yerel sıkıntılarını dile  getirmişler ve Pınarbaşı’nın altyapı yetersizliği, yatırım ve  turizm yatırımlarından faydalanma noktasındaki talepleri;ilçenin huzurunu düşünen, sanayi sitesinin ihtiyaçlarını dile  getiren eksiklikleri  içeren ve  bu eksikliklerin birlik beraberlik içerisinde  hizmetlerin yaptırılması yönünde görüş birliğine  vararak bir  bildiri yayınlamışlardır.

Daha sonra,MHP Pınarbaşı İlçe Teşkilatı, konuyu MHPİl Başkanlığına bildirmesi üzerine, ‘CHP ve İYİ Parti ile asla siyasi görüş olarak aynı masaya oturmamıştır’ diyerek imzayı geri çektiğini açıklamıştır.

Kastamonu MHP İl Başkanlığınca İlçe Başkanlığınınbildiriden imzasını geri çekmesi istenmiş, MHP  İl Başkanı Sayın Emin Çınar’ın İYİ Parti ve  CHP ile  bundan sonraki süreçte daha önce  olduğu  gibi asla  bir  görüşte bulunamayacağını kamuoyuna  duyurulmuştur.

İYİ Parti olarak MHP İl Başkanı Sayın Emin ÇınarBey, Pınarbaşı İlçesine yapılması gereken  eksik kalmış hizmetlerin yapılabilmesi  noktasında ilçe başkanlarının almış olduğu karardan neden rahatsız?Kendisi  daha önce milletvekilliği de  yaptı.Bu eksik hizmetleri yapılması noktasında bildiri yayınlayan ilçe  başkanlarına  destek olmasını beklerdik.Anlaşılıyorki Sayın İl Başkanı’nın Pınarbaşı ilçesinin hizmetleri noktasında tamamı bitirilmiş vicdanende  rahat demekki. İYİ Parti olarak bizlerasla böyle  düşünmüyoruz.Üç ilçe başkanlığının hazırlamış olduğu bildirinin doğruluğuna inanıyor ve İYİ Parti İl Başkanı olarak imzamı atıyorum.”

KASTAMONU LOGOSU

İYİ Parti İl Başkanı Çıvgın, açıklamasında Kastamonu logosu konusuna da değindi. Çıvgın, Valilik duyurusu öncesinde kaleme alınan yazıyı açıklamasında, tanıtılan logonun Kastamonu’yu temsil etmekte yetersiz olduğunu söylerken, ayı figürü kullanılmasına da sert tepki gösterdi ve bunu Kastamonululara hakaret olarak değerlendirdiğini ifade etti.

KOVİD 19 AŞI KONUSU :

Çıvgın açıklamasında KOVİD-19 aşısıyla ilgili de şunları söyledi:

“Bu konuda şimdiye kadar açıklananlar kafaları karıştırdı, AKP Genel Başkanı ve  Sağlık Bakanımızın açıklamaları olumlu gibi görünürken maalesef yine Cumhurbaşkanımızın açıklaması endişe  vericidir.Dışardan aşı tedariki zor görünüyor, şüpheli ifadesini kullanmıştır. İYİ Parti teşkilatları olarak, biran önce bu KOVİD- 19 salgın belasından kurtulmak ve  aşı tedarikinin gerçekleşmesini beklemekteyiz. 15 Şubat ve  1  Mart’ta  açılacak bazı okullarımızın öğretmenlerinin daha henüz aşılarının yapılmadığı, yapılsa  bile  öngörülen süreye  denk gelmeyeceği, öğretmen ve  öğrenci  velilerimizi  tedirgin etmektedir.”

GIDA ÜRÜNLERİ

İYİ Parti İl Başkanı, gıda maddelerindeki fiyat artışlarıyla ilgili de şunları dile getirdi:

“Son zamanlarda yüzde 100’e varan gıda ürünlerininzamlanması,  milletimizi borç batağına sürüklemiştir.İşçiye, memura, emekliye verilen zam 6,7-7,6 iken, asgari ücretliden vergi alınırken, çalışanlar yarım çalışma ödeneğine mahkum edinirken, gıda maddelerindeki ürünlerin zamlanmasını ‘3-5 aç gözlü tüccarın milletimize ekmeğini zehir etmesine müsaade edemeyiz’ diyen AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan’ın sözü ortadadır. Bunlarlamillet mi mücadele edecek, yoksa hükümet yetkilileri mi ?

Çiftçinin ürettiği tüketiciye ulaşıncaya kadar yol ve  köprü  geçişleri, nakliye  ücretleri uçuk hal almıştır. Çiftçinin rahatlatılması için gübre, ilaç,mazot ve ürünlerin devlet  tarafından desteklenmesi, nakliyecilerin ise yol ve  köprü ücretlerinin kaldırılması, KOVİD- 19  nedeniyle  cumartesi pazar  evde  kal sloganına  riayet  eden, tatil günde bile  bizlerden kesilen vergilerle devlet  garantili iş yapan müteahhitlere geçmediğimiz  köprülerin paralarının ödenmesi milletin canını  yakmakta  vicdanını sızlatmaktadır.”