Pınarbaşı’da 5,3 milyonluk temel

Gençlik ve Spor Bakanlığının katkılarıyla Pınarbaşı ilçemize inşa edilecek olan ve toplam yatırım tutarı 5 milyon 300 bin TL olan kapalı spor salonu ve sentetik çim sahanın temeli Cuma günü ilçede düzenlenen törenle atıldı.
Temel atma töreninde konuşan Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar, ilçeye 5 milyon 300 bin TL’lik spor yatırımının kazandırılmasında emeği geçen Vali Avni Çakır’a, AK Parti Milletvekili Metin Çelik’e, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’ye, İGM Başkanı Güray Parçal’a, Kastamonu İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Çenet’e ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak’a teşekkür etti. Şenol Yaşar son olarak 2 milyon 800 bin TL’ye mal olacak olan sentetik çim sahanın Ramazan Bayramında, 2 milyon 500 bin TL yatırım bedeliyle hayata geçirilecek olan spor salonunun ise Kurban Bayramında kapılarını açacağını söyledi.
ÜNLÜ: “PINARBAŞI PARLAYAN YILDIZ”
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi sürecinde bile ülkemizde yatırımların devam ettiğini ifade eden AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “Pınarbaşı son dönemde hem ilimizin hemde ülkemizin turizmde parlayan yaldızı haline geldi. Yapılacak yatırımlarla birlikte daha iyi noktaya gelecektir. Otel yatırımları devreye girdiğinde ve turizm yolları noktasında yatırımlar tamamlandığını Pınarbaşı’mıza olan yatırım daha konforlu hale gelecektir. Pınarbaşı halkımız bizim her zaman yanımızda oldu. Bizde her zaman Pınarbaşı’nın yanında olacağız. Pınarbaşı Belediye Başkanımız Şenol Yaşar’da AK Parti belediyeciliğin en güzel örneklerini sergiliyor” dedi.
Pınarbaşı Kaymakamı Salih Başara ise ilçeye kazandırılacak olan spor yatırımlarının özellikle gençler için çok değerli olduğunun altını çizdi.
ÇELİK: “SPOR ALANINDA CİDDİ BİR ALTYAPI OLUŞTURDUK”
AK Parti Milletvekili Metin Çelik, “Tüm sektörler koronavirüs pandemisinden etkilenirken hükumetimiz yatırımları durdurmadı. Biz emin adımlarla ülkemizi geleceğe taşımak için çalışıyoruz. Spor alanında Kastamonu’da ciddi bir alt yapı oluşturduk. Son 2 yılda Kastamonu’ya kazandırılan spor tesislerin toplam değeri 200 milyon TL’nin üstünde. Pınarbaşı doğa turizmi noktasında çok ciddi talep görüyor. Bütün olumsuzluklara rağmen ilçeye büyük bir talep var. Pandemi sonrasını siz düşünün. Bu talep ilçe esnafımıza olumlu yansıyacaktır. Bugün temelini attığımız 2 spor tesisi de ilçemize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.


ÇAKIR: “PINARBAŞI’NIN GELECEĞİ PARLAK”
Vali Avni Çakır, “Türkiye’de müstesna bir yeri olan Kastamonu’nun müstesna bir ilçesindeyiz. Kastamonu’nun bir ilçesini diğerinden ayırmamız mümkün değil. Bizim amacımız kendi aramızda tatlı bir rekabet oluşturup ilçelerimizin özelliklerini ön plana çıkartmaktır. Kanyonlar bölgesinin alt yapı noktasında ki eksiklerini tespit ettik ve giderme anlamında çalışmalarımız sürüyor. Turizmde Pınarbaşı’nın geleceği parlak.
“KASTAMONU ÜST LİGLERDE MÜCADELE EDEN BİR İL”
Kastamonu’nun tamamında müthiş spor alanlarımız var. Bütün müsabaka sporlarında Kastamonu üst liglerde mücadele eden bir il ve bireysel sporda da başarılı sporcular çıkartmış bir ildir. Elimizden geldiği kadar bu spor alanlarımızı canlı tutuyoruz. Bugün burada temelini atacağımız spor alanlarının kullanımı için şimdiden ciddi bir çalışma yapmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.
Törene Vali Avni Çakır, AK Parti Milletvekili Metin Çelik, Pınarbaşı Kaymakamı Salih Başara, Azdavay Kaymakamı Melih Aydoğan, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, İGM Başkanı Güray Parçal, Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak, Kastamonu İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Çenet, Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar, Şenpazar Belediye Başkanı Cem Çınar, Cem Çınar, Devrekani Belediye Başkanını temsilen Ahmet Yahnioğlu ve Şükrü Yüksek, il müdürleri, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve davetliler katıldı.