PTT 179 yaşında

PTT’nin 179’uncu kuruluş yıldönümü kentimizde de kurum çalışanları tarafından düzenlenen törenle kutlandı.

PTT’nin artık sadece bir posta kuruluşu olmaktan çok öteye hizmetler verdiğini belirten Vali Yaşar Karadeniz, “PTT kendisine yeni görevler, yeni fonksiyonlar sağlayarak, güçlü bir şekilde yoluna devam ediyor. Ben inanıyorum ki, yeni görevler PTT’yi bekliyor. Çünkü elektronik bir çağa doğru gidiyoruz” dedi.

PTT’nin 179’uncu kuruluş yıldönümü kentimizde de kurum çalışanları tarafından düzenlenen törenle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende PTT çalışanları Atatürk anıtına çelenk koyup saygı duruşunda bulundular. Başmüdür Vekili Mustafa Kemal Serdar Bozkurt da günle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Tüm dünyada haberleşme, iletişim ve lojistik alanında yaşanmakta olan hızlı gelişmeleri aynı anda takip ederek uygulamaya koymayı hedefleyen bir kurum olarak 179 yıllık tecrübenin verdiği güvenle hep birlikte kuruluşumuzu daha da ileriye taşımanın gayreti içerisinde olacağız. Kuruluşumuza verilen değer ve teveccühten dolayı teşekkürlerimizi arz ederiz” dedi.

Valilik ziyareti

PTT Başmüdür Vekili Mustafa Kemal Serdar Bozkurt ve beraberindeki heyet daha sonra Vali Yaşar Karadeniz’i makamında ziyaret etti.

Vali Karadeniz ziyarette yaptığı konuşmada şunları söyledi: “PTT artık sadece bir posta kuruluşu olmaktan çok öteye hizmetler veriyor. Özellikle Telekom PTT’den ayrıldıktan sonra ‘PTT ne olacak?’ sorusu sorulurdu. PTT kendisine yeni görevler, yeni fonksiyonlar sağlayarak, güçlü bir şekilde yoluna devam ediyor. Kargoculukta bayağı mesafe alındı. Bunun yanında bazı ödemelerin PTT marifetiyle yapılmasında ve buna benzer işlemlerde çok önemli görevler üstlendi. Ben inanıyorum ki, yeni görevler PTT’yi bekliyor. Çünkü elektronik bir çağa doğru gidiyoruz. Elektronik çağa gittiğimiz bu dönemde, artık insanların resmi işlemlerini yapmak için illa bir resmi kuruma gitmelerine çok gerek yok. Evinden internet ortamından müracaat ettiğinde, o müracaatın işlemi ilgili kamu kuruluşu tarafından yapıldıktan sonra düzenlenecek olan belgeyi, o kamu kuruluşu PTT vasıtasıyla vatandaşa ulaştırabilecektir. Gidişatın da bu doğrultuda olduğunun kanaatindeyim. Hizmet başvuru kısmı elektronik yöntemle, dönüşümde PTT marifetiyle vatandaşın ayağına gitmiş olacak. İnşallah bu doğrultuda yürütülen çalışmalar kısa sürede sonuçlanır ve PTT’nin bu anlamda ayağımıza gelen devlet olma özelliği daha da güçlenerek devam eder.” CM