PTT 180 yaşında

Başmüdür Mustafa Nalbant, “PTT Ailesi olarak, ülkemizi her alanda temsil etme anlayışımızı sürdürürken, 2023 hedeflerimize de sağlam adımlarla ilerliyoruz. 43 bini aşkın çalışanımız ve 5 bini aşkın hizmet noktamız sayesinde ‘Gidilmeyen yere gitmek ve olunmayan yerde olmak’ ilkesini Türkiye’nin her köşesinde hayata geçiyoruz” dedi.

PTT’nin kuruluşunun 180’inci yılı dün kentimizde de kutlandı.

Pandemi gerekçesiyle çelenk koyma töreni iptal edilirken, günün 180’inci müşterisi olan Hakan Artuğ’a hediye verildi.

PTT Başmüdürü Mustafa Nalbant, kurum hakkında bilgi vererek başladığı açıklamasında, “Türkiye’nin en köklü kurumları arasında yer alarak, posta, kargo, lojistik, e-ticaret, bankacılık ve sigortacılık gibi sektörlerde ülkemize hizmet etmeye devam ediyoruz. Posta sektörünün yanı sıra bugün bilgiyi anında paylaşabilen ve küreselleşen bir dünya pazarında söz sahibi olmak için iddialı olduğu sektörlere odaklanan bir kurum olmayı hedefliyoruz. Tüketicinin daima yanında olan gücünü tüketicimizden alan bir yaklaşımla, 43 bini aşkın çalışanımız ve 5 bini aşkın hizmet noktamız sayesinde ‘Gidilmeyen yere gitmek ve olunmayan yerde olmak’ ilkesini Türkiye’nin her köşesinde hayata geçiyoruz. Ülkemizin dünya ile entegrasyonunu sağlamaya devam ediyoruz” dedi.

Nalbant açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Ülkemizde ve dünyada posta teşkilatlarının öneminin anlaşıldığı pandemi döneminde, tıpkı dün olduğu gibi bugün de milletimizin en büyük destekçisi olan PTT ailesi olarak, ülkemiz için mesai mefhumu gözetmeksizin canla başla çalıştık. Bu süreçte büyük bir vefa örneği sergileyen PTT emekçileri, maske dağıtımından sosyal yardımlara, maaş ödemelerinden lojistik hizmetlere kadar birçok konuda vatandaşların yanında oldu.

180’inci müşteri olarak ödüllendirilen Hakan Artuğ da, verilen hizmetten dolayı teşekkür ederek, PTT’nin 180’inci yıldönümünü kutladı.

 

Cengiz MUHZİROĞLU