“Rakibi küçük görecek durumumuz yok”

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Ahmet Yıldırım, kupada karşılaştıkları Silivrispor maçını ve Pazar günü konuk edecekleri Kardemir Karabükspor maçını değerlendirdi.

Niğde Anadolu Futbol Kulübü maçında oynayan oyuncuları saha durumunun kötü olması nedeniyle Silivrispor maçında oynatmadıklarını söyleyen Ahmet Yıldırım, “Kadromuz çok kalabalık, genç oyuncularımıza şans verelim diye düşündük. Oyun olarak çok iyi değildik ama bunda saha zemininin kötü olması da etkili oldu. Saha içerisinde oynayan futbolcuların hepsini tebrik etmek gerekiyor” dedi.

Saha içerisinde özellikle bu ligi bilmeyen, bu ligde oynamamış oyuncuların panik havasında olduğunu gözlemlediklerini ve bu yönde çalışmalar yapacaklarını da söyleyen Ahmet Yıldırım, “Her şeye rağmen futbolcularımızı sahaya koyduğu mücadele bizi memnun ettik. Artık kupada da bir takımımız var. Kupa da yolumuza bu futbolcularla devam etmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

Karabükspor maçıyla ilgili ise Yıldırım şunları söyledi:

“Pazar günü daha zor bir karşılaşma oynayacağız. Aynı Niğde Anadolu Futbol Kulübü gibi genç bir takımla oynayacağız. Karabük takımında geçtiğimiz yıl 1. Lig’de oynamış isimler var. Bu maç belki de ilk devrede evimizde oynayacağımız en zor maç. Bunu futbolcularımıza anlatacağız. Rakibimizi küçük görecek bir durum yok. Bizim 3 puanımız var, onların puanı yok. Sadece iç saha avantajımız var.”