Rasim Kara’dan KSK’ya övgü

TFF’nin hayata geçireceği Futbol YBO projesindeki çalışmaları yerinde görmek için dün ilimize gelen TFF Gençlik Geliştirme Departmanı Sorumlusu Rasim Kara, Kastamonuspor 1966’lı futbolcuları dün İsmail Dikmenli Tesisleri’nde ziyaret etti.
Futbolcularla öğle yemeği yiyen Rasim Kara, yemek sonrasında gerçekleştirdiği sohbet toplantısında, Kastamonuspor 1966’yı çok yakındak takip ettiklerini ve elde edilen başarıdan dolayı federasyonda herkesin Kastamonu’yu konuştuğunu söyledi.
Toplantıda Rasim Kara, “Sizi yakından tekip ediyoruz. Bölgesel Amatör Lig’den 3.Lig’e çıktınız. Bu sezon da 2.Lig yolunda başarıyla ilerliyorsunuz. İnşallah 2.Lig’e, oradan da 1.Lig’e kadar yükselirsiniz. Allah yolunuzu açık etsin. Hiçbir başarı tesadüfen olmaz. Mutlaka bir sebebi vardır. Başarıya çiçekli yoldan gidilmez. Mutlaka dikenli yol olacak. Çok iyi yoldasınız. Herkes bugün Kastamonuspor 1966’yı konuşuyor. Biz her hafta TFF’de takımları takip ediyoruz. Tüm liglerin puan durumlarını gözden geçiriyoruz. Bugün Türkiye profesyonel liglerinde en başarılı ekipleri arasında başı çekiyorsunuz. Sizlerle iftihar ediyoruz. Her zaman federasyonda bir ağabeyiniz olduğunu bilin. Telefonlarımız var ve istediğiniz konuda bize danışabilirsiniz” diye konuştu.
Kastamonuspor 1966’nın çok güzel bir tesise de sahip olduğunu söyleyen Rasim Kara, “Çok güzel bir tesisiniz var. Çoğu kulüpte böyle tesis yok.TFF olarak araştırma yaptık. 127 profesyonel takımdan hiç antrenman sahası olmayan 40 kadar kulüp tespit ettik. Altyapıyla ilgili ise hiç bir çalışmaları yok. Kastamonu bu anlamda çok şanslı” dedi.
Kastamonu’ya ilk kez 8 ay önce geldiklerini de söyleyen Rasim Kara, “Kastamonu’ya çok geç geldiğimizi fark ettik. Kastamonu çok mükemmel bir şehir. Vali Şehmus Günaydın, Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve şehrin diğer ileri gelenleri Kastamonu’da özellikle futbol alanında inanılmaz bir sinerji yaratmış. Yurt içinde ve yurt dışında çok yerde çalıştık. Ama böyle heyecanlı bir şehir çok nadir gördüm” dedi.
Ziyarette Kastamonuspor 1966 kulüp sözcüsü Ahmet Baysan ise “Çok değerli ve kıymetli oyunculara sahibiz. Başarıya giden yolda basamaklar vardır. Bunlar zaman, mekan ve imkan olarak sıralanıyor. Bizde Kastamonu olarak bu zamanı yakaladık. İmkanlarımız müsait. Bunu iyi değerlendirmek istiyoruz. Yanımızda olduğunuz ve moral verdiğiniz için teşekkür ediyoruz” dedi.
Rasim Kara’nın tesislere gerçekleştirdiği ziyarette KSK 1966 yöneticileri Metehan Babaş, Özhan Arslan, Ahmet Baysan, İhsan Özbay da yer aldı.