Rifat Başkan’ı dinliyoruz

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, görüşlerini aktaracağı “Türkiye’nin ve Kastamonu’nun Ekonomik Geleceği”konulu toplantı için bugün ilimize geliyor.

Özel uçakla saat 12.30’da kentimize gelecek olan Hisarcıklıoğlu önce Tosya’ya geçip TSO binasının temelini atacak, ardından kentimize dönüp Valiliği ve ardından Belediye’yi ziyaret edecek.

Vedat Tek Kültür merkezi’nde saat 16.30’da başlayacak olan toplantıya katılacak olan Hisarcıklıoğlu, burada görüşlerini Kastamonulu işadamları ve katılımcılarla paylaşmasının ardından Kastamonu Ticaret Borsası ve Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret edecek. Borsa’nın kurduğu fabrikayı gezdikten sonra yine havayoluyla Ankara’ya dönecek.

KATSO Başkanı Selçuk Arslan, daha önce yaptığı değerlendirmede, Hisarcıklıoğlu’ndan ilimizin geleceğine dair vizyon projeler konusunda destek isteyeceklerini belirtmiş ve “Batı Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (BAKAP) iş dünyamızın bir süredir sürekli dillendirdiği bir talep. Bu konuda TOBB’dan lobi desteği istemeyi düşünüyoruz. Kastamonu OSB’nin genişletilmesine yönelik destek, bir diğer talebimiz olabilir. Kastamonu Ticaret Borsası’nın faaliyete soktuğu tesis de mutlaka gündeme gelmeli destek taleplerimiz içinde. İlimizde toplamda 15 milyon TL olarak kullanılan Nefes Kredisi’nin yeniden gündeme gelmesi yönünde de görüşlerimizi değerli başkanımıza ileteceğiz” şeklinde konuşmuştu.

Arslan ayrıca Hisarcıklıoğlu’na TOBB tarafından Devrekani’de inşa edilen MYO için teşekkür edeceklerini, ayrıca TOBB’un şehrimizde bir konağı restore ettirmesini de talep edeceklerini söylemişti.

Kastamonu Ticaret Borsası Başkanı Sedat İşeri de, ticaret ve sanayi odaları ile borsaların TOBB bünyesinde aynı vücudun kolları olduğunu belirtirken, ” Hepimizin derdi Kastamonu’ya bir çivi çakılması. İş dünyamızın Vedat Tek Kültür Merkezi’ndeki toplantıya büyük rağbet göstereceklerine inanıyorum” demişti.